Hlavní navigace

Odměna za výcvik učňů

 • (neregistrovaný)

  30. 9. 2014 12:55

  Dobrý den, prosím o informaci (nebo odkaz na §) ohledně odměny za výcvik učně. Kolik by měl dostat zaměstnanec, který má pod sebou učně a jak je to s odvody z této částky. (jinak učně nevyplácíme - vyplácí je učiliště a nám to fakturuje, dle smlouvy)

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 30. 9. 2014 13:20

   jasná. (neregistrovaný)

   Re: odměna za výcvik učňů
   Ten, kdo má učně pod sebou toto vykonává v rámci své pracovní doby, je tudíž odměňován mzdou sjednanou ve smlouvě nebo ve mzdovém výměru.

  • 30. 9. 2014 20:27

   iva. (neregistrovaný)

   Re: odměna za výcvik učňů
   V naší kolektivní smlouvě je stanoveno procentuální navýšení hodinové mzdy v případech, kdy zaměstnanec zaučuje učně a kontroluje jeho práci. Není to zase tak moc, ale ten zaměstnanec, pracující v úkole, je "hlídáním" učně prakticky zdržován, takže se jim to snažíme takto kompenzovat. Vše samozřejmě spadá do VZ pro odvod obojího pojistného.
   Učňům poskytujeme hodinovou odměnu za práci (cca 2/3 minimální mzdy), neodvádí se pojistné a je osvobozeno od daně (takže letos žádné vyplňování Prohlášení, aby daň vyšla nula).
   Hezký večer.

  • 1. 10. 2014 6:57

   Lucka Ro. (neregistrovaný)

   Re: odměna za výcvik učňů
   Moc Vám děkuji. Ptala jsem se také z důvodu, že program nabízí mzdovou složku "Připlatky školitelům a instruktorům" a Připlatky zaškolov. prac", tak abych neuškodila zaměstnanci, který má o "úkol" navíc.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).