Hlavní navigace

brigádníci DPP

  • (neregistrovaný) 91.228.45.---

    30. 9. 2014 13:13

    Prosím o radu. Budeme příležitostně zaměstnávat studenty (i nezletilé), ale i nestudenty(jsou zaměstnáni jinde) na DPP. Budou to vždy příjmy do 10 tis. Řeším zda jim dávat podepisovat prohlášení k dani nebo ne a tím všem vysvětlovat proč podepisují a jak mají danit..... Chápu dobře nasledující ?

    1/když nepodepíší - jde automaticky o srážkovou daň (do 10 tis odměna), zaměstnavatel odvádí dan na účet srážkové daně
    v tomto případě nelze uplatnit žádnou slevu na dani ani základní a ani na studenta
    mohou si pak udělat přiznání za celý rok a získat tak daň zpět???
    dle §36 odst 7 a §6 odst 4 chápu že ANO

    2/když podepíší - jde vždy o zálohovou - odvádíme na účet pro závislou činnost
    lze uplatnit všechny slevy
    musí si pak podávat přiznání nebo mají jen tu možnost a nemusí tyto příjmy nikde uvádět (většinou ovedená daň bude za ty dané DPP nula)

    Další dotaz - lze uzavřít dohodu např od 5.10 do 31.11. S tím , že odměna bude vyplacena až po skončení jednou částkou ? Bude to napsáno v dohodě. jde mi o to, když podepíše někdo prohlášení - tak pak se odečte śleva na poplatníka ze 1 měsíc ???

    Omlouvám se za dlouhý dotaz a děkuji předem za každé vyjádření :) :)

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 30. 9. 2014 13:17

      jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

      Re: brigádníci DPP
      >Prosím o radu. Budeme příležitostně zaměstnávat
      >studenty (i nezletilé), ale i nestudenty(jsou zaměstnáni
      >jinde) na DPP. Budou to vždy příjmy do 10 tis. Řeším zda
      >jim dávat podepisovat prohlášení k dani nebo ne a tím
      >všem vysvětlovat proč podepisují a jak mají danit.....
      > Chápu dobře nasledující ?
      >
      >1/když nepodepíší - jde automaticky o srážkovou daň
      >(do 10 tis odměna), zaměstnavatel odvádí dan na účet
      >srážkové daně
      > v tomto případě nelze uplatnit žádnou slevu na dani
      >ani základní a ani na studenta
      >mohou si pak udělat přiznání za celý rok a získat tak
      >daň zpět???
      >dle §36 odst 7 a §6 odst 4 chápu že ANO
      SPRÁVNĚ
      >
      >2/když podepíší - jde vždy o zálohovou - odvádíme na
      >účet pro závislou činnost
      >lze uplatnit všechny slevy
      >musí si pak podávat přiznání nebo mají jen tu možnost
      >a nemusí tyto příjmy nikde uvádět (většinou ovedená
      >daň bude za ty dané DPP nula)
      Při odměně do 10 000,-Kč a uplatnění slevy ny poplatníka bude daň nulová, není důvod podávat daňové přiznání.
      >
      >Další dotaz - lze uzavřít dohodu např od 5.10 do
      >31.11. S tím , že odměna bude vyplacena až po skončení
      >jednou částkou ? Bude to napsáno v dohodě. jde mi o to,
      >když podepíše někdo prohlášení - tak pak se odečte
      >śleva na poplatníka ze 1 měsíc ???
      1 odměna = 1 sleva na poplatníka. Pozor, aby celková odměna nebyla vyšší než 10 000,-Kč, jinak by byly odvody.
      >
      >

    • 30. 9. 2014 13:52

      martinaaa (neregistrovaný) 91.228.45.---

      děkuji :)
      >>Prosím o radu. Budeme příležitostně zaměstnávat
      >>studenty (i nezletilé), ale i nestudenty(jsou
      >>zaměstnáni
      >>jinde) na DPP. Budou to vždy příjmy do 10 tis. Řeším
      >>zda
      >>jim dávat podepisovat prohlášení k dani nebo ne a tím
      >>všem vysvětlovat proč podepisují a jak mají
      >>danit.....
      >> Chápu dobře nasledující ?
      >>
      >>1/když nepodepíší - jde automaticky o srážkovou daň
      >>(do 10 tis odměna), zaměstnavatel odvádí dan na účet
      >>srážkové daně
      >> v tomto případě nelze uplatnit žádnou slevu na dani
      >>ani základní a ani na studenta
      >>mohou si pak udělat přiznání za celý rok a získat tak
      >>daň zpět???
      >>dle §36 odst 7 a §6 odst 4 chápu že ANO
      >SPRÁVNĚ
      >>
      >>2/když podepíší - jde vždy o zálohovou - odvádíme
      >>na
      >>účet pro závislou činnost
      >>lze uplatnit všechny slevy
      >>musí si pak podávat přiznání nebo mají jen tu možnost
      >>a nemusí tyto příjmy nikde uvádět (většinou ovedená
      >>daň bude za ty dané DPP nula)
      >Při odměně do 10 000,-Kč a uplatnění slevy ny
      >poplatníka bude daň nulová, není důvod podávat daňové
      >přiznání.
      >>
      >>Další dotaz - lze uzavřít dohodu např od 5.10 do
      >>31.11. S tím , že odměna bude vyplacena až po
      >>skončení
      >>jednou částkou ? Bude to napsáno v dohodě. jde mi o
      >>to,
      >>když podepíše někdo prohlášení - tak pak se odečte
      >>śleva na poplatníka ze 1 měsíc ???
      >1 odměna = 1 sleva na poplatníka. Pozor, aby celková
      >odměna nebyla vyšší než 10 000,-Kč, jinak by byly
      >odvody.
      >>

    • 30. 9. 2014 14:20

      jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

      není zač, pěkný den
      >>>Prosím o radu. Budeme příležitostně zaměstnávat
      >>>studenty (i nezletilé), ale i nestudenty(jsou
      >>>zaměstnáni
      >>>jinde) na DPP. Budou to vždy příjmy do 10 tis. Řeším
      >>>zda
      >>>jim dávat podepisovat prohlášení k dani nebo ne a tím
      >>>všem vysvětlovat proč podepisují a jak mají
      >>>danit.....
      >>> Chápu dobře nasledující ?
      >>>
      >>>1/když nepodepíší - jde automaticky o srážkovou daň
      >>>(do 10 tis odměna), zaměstnavatel odvádí dan na účet
      >>>srážkové daně
      >>> v tomto případě nelze uplatnit žádnou slevu na dani
      >>>ani základní a ani na studenta
      >>>mohou si pak udělat přiznání za celý rok a získat tak
      >>>daň zpět???
      >>>dle §36 odst 7 a §6 odst 4 chápu že ANO
      >>SPRÁVNĚ
      >>>
      >>>2/když podepíší - jde vždy o zálohovou - odvádíme
      >>>na
      >>>účet pro závislou činnost
      >>>lze uplatnit všechny slevy
      >>>musí si pak podávat přiznání nebo mají jen tu možnost
      >>>a nemusí tyto příjmy nikde uvádět (většinou ovedená
      >>>daň bude za ty dané DPP nula)
      >>Při odměně do 10 000,-Kč a uplatnění slevy ny
      >>poplatníka bude daň nulová, není důvod podávat daňové
      >>přiznání.
      >>>
      >>>Další dotaz - lze uzavřít dohodu např od 5.10 do
      >>>31.11. S tím , že odměna bude vyplacena až po
      >>>skončení
      >>>jednou částkou ? Bude to napsáno v dohodě. jde mi o
      >>>to,
      >>>když podepíše někdo prohlášení - tak pak se odečte
      >>>śleva na poplatníka ze 1 měsíc ???
      >>1 odměna = 1 sleva na poplatníka. Pozor, aby celková
      >>odměna nebyla vyšší než 10 000,-Kč, jinak by byly
      >>odvody.
      >>>

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).