Hlavní navigace

Průměr na dovolenou - výpočet

 • (neregistrovaný)

  1. 10. 2014 18:06

  Kdo poradí laikovi (začátečníkovi), jak spočítat průměr na dovolenou? Nějaký vzorec, kalkulačka?

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 1. 10. 2014 18:17

   xJ (neregistrovaný)

   Re: průměr na dovolenou - výpočet
   Zákoník práce § 356

   Pracoval zaměstnanec celé předchozí čtvrtletí? Pokud ne odpracoval v něm alespoň 21 dnů?

  • 1. 10. 2014 18:21

   helis (neregistrovaný)

   Re: průměr na dovolenou - výpočet
   ano, jde o to, že jsme v rámci změny majitele přebrali 3 zaměstnance z jiné pobočky, byly jim zaručeny stejné podmínky. Jelikož nastoupili od 1.6. tak se jim do průměru na dovolenou nepočítaly prémie, které dostali ještě v původní firmě v květnu = náhradu za dovolenou mají nyní nižší než by měli kdyby zůstali v původní firmě. Teď se hádají, že mají zaručené stejné podmínky a máme jim doplatit to, co tímto příchodem ztratili (= rozdíly v průměru za dovolenou). Takže si potřebuji spočítat, kolik by jim dělal průměr za dovolenou v původní firmě (= 1.1.-30.9., nyní jsou 1.6.-30.9.). Složitější už to být nemůže :-)

  • 1. 10. 2014 18:28

   xJ (neregistrovaný)

   Re: průměr na dovolenou - výpočet
   Mají s vámi sepsané nové pracovní smlouvy a nebo se jednalo o přechod práv a povinností k novému zaměstnavateli, tedy jim zůstaly původní pracovní smlouvy i s penězi??

  • 1. 10. 2014 18:37

   helis (neregistrovaný)

   Re: průměr na dovolenou - výpočet
   Mají nové pracovní smlouvy s tím, že se sjednal pouze převod dovolené. Nicméně ty odměny jim byly vyplaceny v původní firmě v květnu, kdyby ve firmě zůstali, tyto odměny by měli až v listopadu, tudíž by to průměr na dovolenou přes prázdniny neovlivnilo. A to jim musím spočítat.

  • 1. 10. 2014 19:42

   xJ (neregistrovaný)

   Re: průměr na dovolenou - výpočet
   budete počítat stejným způsobem, jakým jste počítala průměr pro náhradu v měsících červenec-září, protože pravděpodobně v červnu (rozhodné období) odpracovali alespoň 21 dnů a nepoužil se tak pravděpodobný příjem

  • 1. 10. 2014 22:14

   Kara (neregistrovaný)

   Re: průměr na dovolenou - výpočet
   A oni se hádají o to, že jste jim na červenec, srpen a září dala nižší průměry? Jde přece o nové nástupy, ne o přechod. Takže pokud odpracovali v červnu alespoň 21 směn, použije se průměr skutečný, spočítaný z výdělku a odpracovaných hodin za červen. Tímto průměrem jste jim měla platit dovolenou v červenci, srpnu a září. Prostě nemají pravdu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).