Hlavní navigace

Prodej nad 10.000 Kč vč. DPH

  • (neregistrovaný) 85.132.131.---

    3. 10. 2014 10:07

    Dobrý den,

    zákazník (občan bez IČ a DIČ) si zakoupil na prodejně zboží za 15.000 Kč vč. DPH. Kolegyně vystavila maloobchodní fakturu, na které je uvedeno Faktura-daňový doklad, ovšem v kolonce příjemce je uveden Maloobchod (chybí tedy identifikace příjemce). Uzná mi finanční úřad takovýto doklad v účetnictví jako plátci, který doklad vystavil?

    Předem děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 10. 2014 12:29

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: Prodej nad 10.000 Kč vč. DPH
      >Dobrý den,
      >
      >zákazník (občan bez IČ a DIČ) si zakoupil na prodejně
      >zboží za 15.000 Kč vč. DPH. Kolegyně vystavila
      >maloobchodní fakturu, na které je uvedeno Faktura-daňový
      >doklad, ovšem v kolonce příjemce je uveden Maloobchod
      >(chybí tedy identifikace příjemce). Uzná mi finanční úřad
      >takovýto doklad v účetnictví jako plátci, který doklad
      >vystavil?
      >
      >Předem děkuji za odpověď.
      >

    • 3. 10. 2014 12:30

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: Prodej nad 10.000 Kč vč. DPH
      Proč by neuznala, copak jste byli povinni osobě nepovinné k dani vystavit daňový doklad?

      ZDPH § 28
      Pravidla pro vystavování daňových dokladů v tuzemsku
      (1) Plátce je povinen vystavit daňový doklad v případě
      a) dodání zboží nebo poskytnutí služby osobě povinné k dani nebo právnické osobě nepovinné k dani, s výjimkou plnění osvobozených od daně bez nároku na odpočet daně, ..

    • 3. 10. 2014 12:48

      pepinuska (neregistrovaný) 85.132.131.---

      Re: Prodej nad 10.000 Kč vč. DPH
      Dobrý den, děkuji za reakci. Já si právě osobně myslím, že osobě nepovinné k dani nemusím vystavovat daňový doklad. Ale pak jsem procházela různé diskuse a tam mě mátly rozpravy o tom, že u každého prodeje nad 10.000 Kč pro podnikatele i nepodnikatele se vystavuje daňový doklad podle §29, tak jsem potřebovala jenom ujištění, že nemusím.

      Ještě jednou děkuji.

    • 3. 10. 2014 12:55

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: Prodej nad 10.000 Kč vč. DPH
      Vždyť by to ani nebylo možné. Kde vzít DIČ u obyčejného človíčka, nepodnikatele, neplátce DPH?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).