Hlavní navigace

Kniha jízd v DE(soukr.vůz) x v s.r.o.

  • (neregistrovaný) 109.69.210.---

    5. 10. 2014 14:55

    Dobrý den, FO vede DE a auto nemá v majetku.Ke konci roku mi vždy předá knihu jízd a podle vzorce a ujetých km mu vypočítám výdaj k 31.12. Teď si zakládá s.r.o.,kde bude zaměstnancem(doktor) a já zjišťuji,jestli můžu to samé udělat i v s.r.o...cestovní příkaz až k 31.12.20xx.Děkuji za pomoc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 10. 2014 19:25

      mam (neregistrovaný) 109.69.210.---

      Re: Kniha jízd v DE(soukr.vůz) x v s.r.o
      Dekuji, jestli dobre rozumim,pokud se dohodne " sam se sebou",protoze bude jedinym spolecnikem , muze si vyuctovat cestovni naklady 1x za cely rok?

    • 5. 10. 2014 19:41

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: Kniha jízd v DE(soukr.vůz) x v s.r.o
      Nedoporučila bych to. Nemůže zpracovat alespoň jedno vyúčtování za každý kalendářní měsíc? Vždyť v účetnictví může být extra řada v ostatních závazcích vyhrazená jen náklady, spojené se služebními cestami. Pak by mohla účetní, i když dostane vyúčtování za jednotlivé měsíce se zpožděním, zaúčtovat doklad ke konci každého měsíce.

    • 5. 10. 2014 19:51

      mam (neregistrovaný) 109.69.210.---

      Re: Kniha jízd v DE(soukr.vůz) x v s.r.o
      To nebude problem, jen jsem soukrome auto v s.r.o. jeste nedelala, a proto ta otazka na provedeni.Muzu secist mesicni jizdy a vystavit vydajovy doklad s konecnou(podle vzorce vypoctenou) cenou?Dekuji.

    • 5. 10. 2014 20:00

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: Kniha jízd v DE(soukr.vůz) x v s.r.o
      Ale zaměstnanec nemůže "jen" dělat soupis měsíčních jízd, musí zpracovávat vyúčtování služebních cest. Má nárok nejen na náhradu za PHM a za opotřebení vozidla, ale i nárok na cestovné a další výdaje. To vše by mělo být ve vyúčtování služební cesty uvedeno.

    • 5. 10. 2014 20:22

      mam (neregistrovaný) 109.69.210.---

      Re: Kniha jízd v DE(soukr.vůz) x v s.r.o
      >>>>>>Dobrý den, FO vede DE a auto nemá v majetku.Ke konci
      >>>>>>roku mi vždy předá knihu jízd a podle vzorce a
      >>>>>>ujetých
      >>>>>>km mu vypočítám výdaj k 31.12. Teď si zakládá
      >>>>>>s.r.o.,kde bude zaměstnancem(doktor) a já
      >>>>>>zjišťuji,jestli můžu
      >>>>>>to samé udělat i v s.r.o...cestovní příkaz až k
      >>>>>>31.12.20xx.Děkuji za pomoc.
      >>>>>
      >>>>>Zákoník práce § 183
      >>>>Dekuji, jestli dobre rozumim,pokud se dohodne " sam
      >>>>se
      >>>>sebou",protoze bude jedinym spolecnikem , muze si
      >>>>vyuctovat cestovni naklady 1x za cely rok?
      >>>
      >>>Nedoporučila bych to. Nemůže zpracovat alespoň jedno
      >>>vyúčtování za každý kalendářní měsíc? Vždyť v
      >>>účetnictví může být extra řada v ostatních závazcích
      >>>vyhrazená
      >>>jen náklady, spojené se služebními cestami. Pak by
      >>>mohla účetní, i když dostane vyúčtování za
      >>>jednotlivéu
      >>>měsíce se zpožděním, zaúčtovat doklad ke konci
      >>>každého
      >>>měsíce.
      >>To nebude problem, jen jsem soukrome auto v s.r.o.
      >>jeste nedelala, a proto ta otazka na provedeni.Muzu
      >>secist mesicni jizdy a vystavit vydajovy doklad s
      >>konecnou(podle vzorce vypoctenou) cenou?Dekuji.
      >
      >Ale zaměstnanec nemůže "jen" dělat soupis měsíčních
      >jízd, musí zpracovávat vyúčtování služebních cest. Má
      >nárok nejen na náhradu za PHM a za opotřebení vozidla,
      >ale i nárok na cestovné a další výdaje. To vše by mělo
      >být ve vyúčtování služební cesty uvedeno.
      >No,on uz mi dopredu rekl, ze bude chtit jen opotrebeni a nahradu za PHM...nic jineho.Tak nevim...jeste mam cas vse dopredu promyslet.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).