Hlavní navigace

Převod automobilu z obchodního majetku

  • (neregistrovaný) 83.240.11.---

    5. 10. 2014 23:55

    Dobrý den, hledám radu v řešení následujícího problému:OSVČ (vede jednoduchou evidenci) pořídila v roce 2009 osobní automobil a uplatnila odpočet DPH, automobil je v současné době odepsán, tj. v hmotném majetku firmy na kartě je 0,- Kč - nyní potřebuji poradit. Automobil vyřazuji z obchodního majetku firmy a převádím na soukromou osobu (je totožná s OSVČ), myslím, že převod se provede zápisem na kartě majetku. Následně bude automobil prodán jiné osobě. A zde mám problém, jakým způsobem se to řeší. Odvádí se z prodeje DPH a jak ? Zaúčtovává se DPH v peněžním deníku. Jak se řeší v daňovém přiznání za rok, vlastní prodej. Co jsem zatím našel: "do pěti let od pořízení vozidla a vyřazení z OM bude příjem z prodeje vozidla danit podle § 10, takže se nedotkne odvodu na SP a ZP". Prosím o radu.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).