Hlavní navigace

Přerušení studia VŠ - daňové zvýhodnění

 • (neregistrovaný) 213.192.30.---

  6. 10. 2014 7:47

  Dobrý den,
  prosím o radu. Zaměstnanec nenahlásil ve mzdové účtárně, že syn přerušil studium VŠ. Bylo mu i nadále poskytováno daňové zvýhodnění na dítě.
  Je možné mu nyní za 6 měsíců zpětně srazit daňové zvýhodnění z platu a o tuto položku mu navýšit daň za měsíc září? Musí zaměstnanec projevit svůj souhlas s touto srážkou na dohodě o srážkách ze mzdy?
  Děkuji moc za odpověď.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 6. 10. 2014 15:02

   Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

   Re: Přerušení studia VŠ - daňové zvýhodn
   Vy mu to ne můžete, ale musíte opravit (bez dohody). V daňovém prohlášení na 2. straně ve změnách vpíše, k jaké změně došlo (přerušení studia), kdy ( např. v březnu) a datum, kdy Vám to oznámil (tzn. pozdě) a podepíše se. Vy se podíváte, jestli to zvýhodnění bylo vždycky ve formě slevy nebo ještě dostal v některém měsíci bonus. Pokud sleva, tak o ni zvýšíte nyní zálohovou daň. Pokud bonus, tak tento mu nyní srazíte. Ve vyúčtování, které se pak posílá po skončení roku na FÚ, toto musíte zohlednit.
   Ale on by měl přinést potvrzení z VŠ, dokdy ho škola vedla jako studenta. Např. Vám řekl, že přerušil v březnu, ale škola ho vedla např. do 15.4. Pak by měl nárok ještě za duben a od května ne.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).