Hlavní navigace

Omamné látky

  • (neregistrovaný) 80.95.102.---

    6. 10. 2014 11:21

    Dobrý den,
    pokud máme podezření, že zaměstnanec je pod vlivem omamných látek. Má firma opravánění tohoto zaměstnance otestovat??
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 10. 2014 12:08

      Ondřej Drbal (neregistrovaný) 77.236.203.---

      Re: omamné látky
      Jistěže má... §106 odst. 4, písm. i) zákoníku práce...

      Zaměstnanec je povinen podrobit se na pokyn oprávněného vedoucího zaměstnance písemně určeného zaměstnavatelem zjištění, zda není pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek, (Pozn. č. 33: Zákon č. 379/2005 Sb., o opatřeních k ochraně před škodami působenými tabákovými výrobky, alkoholem a jinými návykovými látkami a o změně souvisejících zákonů.) (Pozn. č. 35: Zákon č. 167/1998 Sb., o návykových látkách a o změně dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů.)

    • 6. 10. 2014 12:08

      Lenka28 (neregistrovaný) 2a00:1028:8b40:----:----:----:----:----

      Re: omamné látky
      Zákoník práce § 106, odst. 4, písm. i), zaměstnanec je povinen podrobit se kontrole na alkohol či jiné návykové látky, jedině v případě, že ho ke kontrole vyzve vedoucí zaměstnanec, který je k tomu písemně určen zaměstnavatelem.

    • 6. 10. 2014 14:00

      sarka111 (neregistrovaný) 90.179.178.---

      Re: omamné látky
      ano máte (viz ještě zákon 379/2005 Sb. par 16 odst 5). Odmítne-li se zaměstnanec vyšetření podrobit, hledí se na něj, jako by pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky byl. Při každém pracovním úrazu musíme otestovat zaměstnance.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).