Hlavní navigace

Odměna člena výboru ZO při úmrtí

 • (neregistrovaný) 46.13.23.---

  6. 10. 2014 16:34

  Dobrý den,

  obracíme se na Vás se žádosti o vyjádření. Zastupitelstvo obce schválilo na svém zasedání peněžité plnění poskytované fyzickým osobám, které nejsou členy zastupitelstva obce za výkon funkce členů výborů zastupitelstva formou poskytnutí peněžitého daru ve výši 600 Kč za pololetí . V praxi to děláme tak, že odměnu za první pololetí, tj. za leden – červen vyplácíme ve výplatě za měsíc červen. Odměnu za druhé pololetí, tj. červenec – prosinec vyplácíme ve výplatě za měsíc prosinec. Z odměny odvádíme daň a zdravotní pojištění . Ke zdravotnímu pojištění zaměstnance vždy přihlásíme na celý měsíc červen a na celý měsíc prosinec. Bohužel zaměstnanec, kterému tato odměna náleží dne 3.10.2014 zemřel. Jakým způsobem a do kterého data máme odměnu vyrovnat.


  Děkujeme za spolupráci a jsme s pozdravem

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 10. 2014 0:14

   Pavel Jirsa (neregistrovaný) 78.102.121.---

   Re: Odměna člena výboru ZO při úmrtí
   1) pokud je to odměna za výkon funkce člena výboru, tak to nemůže být dar. Pokud by to byl dar, tak z daru se (zatím) neplatí zdravotní daň. Zkrátka za výkon funkce dostávají odměnu a já to vidím v pořádku

   2) neznám obecně závazný právní předpis, který by tuto oblast upravoval. Odpověď byste měli najít v rozhodnutí zastupitelstva obce, které by mohlo znít např.: "Za každý započatý kalendářní měsíc přísluší odměna ve výši 100 Kč."

   3) protože asi takové rozhodnutí neexistuje, tak bych s ohledem na výši sporné částky vyplatil 600 Kč za druhé pololetí. Ale já jsem znám jako lidumil. :-))

   Hezký den!

  • 7. 10. 2014 10:33

   Vladimír 22 (neregistrovaný) 94.138.108.---

   Re: Odměna člena výboru ZO při úmrtí
   *****************************************
   Za účelem úmrtí se již nevrtí a vrtět nebude,
   proto poslat 300,- za iiiQ notářovi k dědictví
   Hezký den

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).