Hlavní navigace

Pracovní úraz - ušlý zisk

 • (neregistrovaný) 77.48.59.---

  6. 10. 2014 17:24

  Dobrý den,

  prosím o radu:
  Zaměstnanec měl pracovní úrat, vše se posalalo na Kooperativu.A teď mi přišlo, že z důvodu exekucí mu budeme muset poslat ušlý zisk, který mi tam Kooperativa vyčíslila v hrubém a pak Kooperativa nám částku pošle zpět.
  Jak tedy mám postupovat částka je 11.000 v hrubém z této částky musím srazit ZP,SP a daň? A jak to mám dát do mezd tuto částku?

  Prosím moc o radu?

  Děkuji

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 10. 2014 13:36

   JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

   Re: pracovní úraz - ušlý zisk
   Jde-li o zaměstnance,nepůjde o ušlý zisk,ale o náhradu ušlé mzdy v důsl. PÚ. Dáte do náhrad, neodvádí se z toho pojistné, jen se zdaní (dohromady se mzdou). Tím se dostane částka do čistého příjmu a z toho budete postupovat podle rozhodnutí o exekuci.
   Jestli jsem Vás dobře pochopila, Kooperativa to vypočítala "za Vás" do hrubé a očekává od Vás , kolik čisté Vám má refundovat.
   Nevím, jak si představují,že oddělíte čistou za náhradu od čisté za mzdu, můžete se jich na to zeptat.. Mají povinnost to zdanit oni.Správně - pokud jsou dva plátci přímu, rozhoduje soud nebo exekutor na Vaši žádost, kdo srážku provede a jakou nezabavitelnou částku kdo uplatní/neuplatní. Jednodušší je, provedete-li to Vy. Čisté částky se sečtou do jednoho příjmu a z toho budete počítat exekuční srážku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).