Hlavní navigace

Práce přesčas

  • (neregistrovaný)

    7. 10. 2014 7:52

    pracuji jako účetní, práce mám nad hlavu takže musím v práci zůstat déle abych stíhala - hlavně když dělám roční závěrku, potom je to jakž takž. Zaměstnavatel mi tuto "práci přesčas" nenařizuje, ale chce mít práci hotovou. Teď vymyslel, že případné hodiny navíc se musí vybrat v náhradním volnu ten měsíc co jsem si je nadělala a nesmí se převádět. Samozřejmě ty hodiny navíc ani neplatí v podstatě je to" moje věc když nestíhám v rámci řádné pracovní doby." Bývalo, že se přesčasové hodiny mohly vybrat do 3 měsíců a potom je zam. proplatil. Ale to byly nařízené. Peníze z něj nedostanu, ale někdy by se hodiny hodily-mám na mysli třeba v létě alespoň po pár hodinách. Ale k čemu mi jsou hodiny, když mi k 30. propadnou. Prosím o názory. Díky

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 10. 2014 8:09

      jo (neregistrovaný)

      Re: práce přesčas
      to je stará a věčně omílaná "bolest přesčasů" - pokud vám to nevyhovuje, změňte místo anebo můžete polemizovat o tom, co je nařízený přesčas atd. anebo vydržet :) když jsem nastupovala do nového zaměstnání, přesčasy se ani nevybíraly, natož aby je ztel platil, také pracuji asi tak jako vy - vedoucí mi přesčasy nenařizuje, ale práce musí být hotová, uzávěrka se neptá, tak jsem to tu "začala" a dneska už zaměstnavatel přesčasy i proplácí ..., změnilo se vedení a to, co jsem požadovala se splnilo :) pravdou je, že jsem se nepřela, "pouze" jsem to dělala. Takže za to děkuji a vám držím pěsti, aby se vám podařilo co si přejete či co vám náleží, také jsem si tím prošla ...
      Pěkný den :)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).