Hlavní navigace

Převzetí účetnictví ??

• (neregistrovaný) 85.71.20.---

7. 10. 2014 13:19

Dobrý den,

prosím o radu zkušenější.

mám možnost převzít účetnictví jednoho s.r.o.čka . chtěli by abych vedla účetnictví již od listopadu . ale vzhledem , že je za dva měsíce konec roku, tak se mi do toho moc nechce a zvažuji, že bych navrhla až termín od ledna.

může mi někdo říci co to obnáší, když převezmu účetnictví od jiné účetní firmy během roku? měla bych od nich dostat inventarizaci účtu a navést jako počáteční stavy?

jedná se taky o to, že je tam cca 20 zaměstnanců. musela bych si do svého programu navést jejich mzdy 1-10 .

není proto jednodušší přebrat účetnictví až od 1.1.?

moc díky
    Kvačová

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 10. 2014 13:32

marie11 (neregistrovaný) 77.48.228.---

Re: Převzetí účetnictví ??
      Máte pravdu, myslím, že by bylo lepší převzít to až od příštího roku, problém ale asi je, že ta firma to potřebuje už teď.
      Já jsem jednu firma přebírala v půli roku a všechny doklady jsem za celý rok zaúčtovala znovu . Marie

• 7. 10. 2014 14:39

mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

Záleží na počtu dokladů, ale je myslím zbytečné tam celé účetnictví nahazovat doklad po dokladu znovu. Já jsem si zadala interním dokladem počáteční stavy rozvahových i výsledkových účtů, do faktur jen neuhrazené faktury a do banky a pokladny počáteční stav peněz.

• 7. 10. 2014 13:34

Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.103.---

Neznáme důvody, proč chce firma novou účetní
      Pokud bych měla málo práce a chtěla bych další, brala bych ji hned. V listopadu a prosinci je méně práce, než na začátku nového roku.
      Ale je to na Vás.

• 7. 10. 2014 15:15

anonymm (neregistrovaný) 194.228.152.---

Udělala bych to jak píše Mirka, je zbytečné všechno dělat znovu. Ale záleží v jakém stavu to všechno mají, když chtějí přejít k nové účetní. Já jsem většinou přebírala takto firmy, kde byl trochu humus, tím, že jsem to předělávala, jsem si dohledávala i chyby. Záleží, kolik mají dokladů a co by to obnášelo z vaší strany. Rozhodně ale nepočítejte, že byste to dostala zaplaceno, to majitelé většinou nechtějí s tím, že už to jednou zaplatili. Ale všechno je na domluvě.

• 7. 10. 2014 16:03

mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

OT: Převzetí účetnictví ??
      No, mám teď poměrně čerstvou bolestivou zkušenost....
      Klient chtěl provést kompletní rekonstrukci účetnictví za dva roky, domluvili jsme se dopředu, že si budu za tuto práci ( protože jsem blbka hodná) účtovat pouze běžnou sazbu jako za zpracování účetnictví, bohužel tato dohoda proběhla jen ústně
      Že nebudu chtít nic navíc.....a kdo jste dělal někdy rekonstrukci plátce DPH středně velkého s.r.o. dáte mi za pravdu, že je to humus..... dostat se na stejná čísla, jako předchozí účetní, když nemáte komplet doklady atd.... bankou se každá faktura platila napětkrát a se špatnými variabilními symboly atd. Byla to hrozná mravenčí práce a když sem tomu věnovala 3 a půl měsíce svého života, všechny večery a víkendy, pár vlasů a hodně stresu, klient mi po odevzdání přiznání řekl, že jsem neseriozní flákač a že cena je nehorázně přemrštěná a že mi to není ochoten zaplatit...... tož tak :o)

• 7. 10. 2014 16:11

Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.103.---

Re: OT: Převzetí účetnictví ??
      Před lety jsem také dělala rekonstrukce účetnictví. Zkušenosti dobré i špatné. Dnes? Nahodila bych počáteční stavy, obraty na všech účtech za období podle "staré" paní účetní. A pokud by to šlo, nasadila bych "vlastní" účetní osnovu.
      Za přepracování a opravy chyb minulého účetnictví, jak psala paní Mirka, není dnes nikdo ochotný zaplatit a navíc, pak byste za něj měla i odpovědnost (i když neuvidíte ani kačku navíc).

• 7. 10. 2014 16:36

alen1 (neregistrovaný) 91.228.45.---

>>>>
      >>>>jedná se taky o to, že je tam cca 20 zaměstnanců.
      >>>>musela bych si do svého programu navést jejich mzdy
      >>>>1-10 .
      Záleží,
      >>kolik mají dokladů a co by to obnášelo z vaší strany.
      >>Rozhodně ale nepočítejte, že byste to dostala
      >>zaplaceno, to majitelé většinou nechtějí s tím, že už
      >>to jednou
      >>zaplatili. Ale všechno je na domluvě.
      >>
      >No, mám teď poměrně čerstvou bolestivou zkušenost....
      >Klient chtěl provést kompletní rekonstrukci účetnictví
      >za dva roky, domluvili jsme se dopředu, že si budu za
      >tuto práci ( protože jsem blbka hodná) účtovat pouze
      >běžnou sazbu jako za zpracování účetnictví, bohužel
      >tato dohoda proběhla jen ústně
      >Že nebudu chtít nic navíc.....a kdo jste dělal někdy
      >rekonstrukci plátce DPH středně velkého s.r.o. dáte mi
      >za pravdu, že je to humus..... dostat se na stejná
      >čísla, jako předchozí účetní, když nemáte komplet doklady
      >atd.... bankou se každá faktura platila napětkrát a se
      >špatnými variabilními symboly atd. Byla to hrozná
      >mravenčí práce a když sem tomu věnovala 3 a půl měsíce
      >svého života, všechny večery a víkendy, pár vlasů a hodně
      >stresu, klient mi po odevzdání přiznání řekl, že jsem
      >neseriozní flákač a že cena je nehorázně přemrštěná a
      >že mi to není ochoten zaplatit...... tož tak :o)
      Právě proto Vystavuji zálohy na práci.
      Řada podnikatelů si myslí, že se vše dá zvládnout levou rukou a nic přece na tom není.
      Kdo někdy dělal revizi účetnictví, ví, že to je naprosto nezaplacená práce.

• 7. 10. 2014 18:24

mirka..p (neregistrovaný) 93.90.161.---

Také vystavuji někdy zálohové faktury, ale toto byl specifický případ, bratrův kamarád v nouzi, kterému předchozí účetní odmítl vydat doklady...... dnes už vím proč :o(. Ale tehdy jsem mu věřila a chtěla pomoci.... Halt za blbost se platí.

• 7. 10. 2014 18:31

alen1 (neregistrovaný) 91.228.45.---

Kamarádi jsou nejhorší. nevím proč předpokládají, že to zaúčtujete za hubičku.
      Také to znám, podáte prst a už není úniku.

• 7. 10. 2014 18:40

mirka..p (neregistrovaný) 93.90.161.---

Přesně tak, já mám poslední dobou pech, snažilo se mě obrat více různých vykuků, tak už mi došla trpělivost a velkorysost, najala jsem si právníka a všechno řeším přes něj...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).