Hlavní navigace

plátce DPH

  • (neregistrovaný) 89.176.59.---

    8. 10. 2014 10:00

    Dobrý den !
    Mám tento dotaz. Nejsme jako firma plátce DPH. Firma má nemovitosti. které pronajímá. Obrat z pronájmu nepřevyšuje 500.000,- Kč za rok. Firma hodlá prodat jednu nemovitost z majetku firmy. Započítává při posuzování se do obratu firmy prodej majetku ( nemovitosti ) ? Nebo při posuzování je rozhodující pro posouzení (zda firma je již plátce DPH či není ),í pouze obrat z činnosti. ( v tomto případě z pronájmu ). Jan

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 8. 10. 2014 12:25

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: plátce DPH
      do obratu se nezahrnuje úplata z prodeje DM - viz §4a odst. 2 ZDPH

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).