Hlavní navigace

Money-zaúčtování mezd, prosím "maxx"

• (neregistrovaný) 89.103.182.---

8. 10. 2014 11:22

Dobrý den, ráda bych navázala na naši včerejší debatu o zaúčtování mezd v MoneyS3. Dívala jsem se na to, ale nejsem z toho moudrá.

Na stránkách Money jsem si našla nápovědu, kde je i uvedeno, jak vyplnit kartu "zaúčtování mezd. http://www.money.cz/navod/zauctovani-mezd-v-podvojnem-ucetnictvi/ Takže bych ji mohla tupě opsat (dosadit svoje VS a adresy). Ale nikde nevidím, kde je MD/D pro zdr pojištění, pro sociální tam je.

Až budu mít tohle vyplněno, tak v záložce režie přidám zaměstnancům mzdy a až to budu mít, tak kliknu na zaúčtování mezd a bude hotovo?

Omlouvám se za asi hloupý dotaz....a děkuji za pomoc

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 10. 2014 11:32

promis (neregistrovaný) 77.237.150.---

Re: Money-zaúčtování mezd, prosím "maxx"
      Zkuste se podívat na karty zaměstnanci. Měla by tam být záložka, kde k zaměstnanci vyberete jeho ZP včetně zadání účtů. Od toho by se měl odvíjet odvod pro jednotlivé ZP.

• 8. 10. 2014 12:11

Mráčková (neregistrovaný) 89.103.182.---

To tam nikde nemám...

Ještě mám dotaz, jak vlastně mzdu zadat. Na kartě zaměstnance je totiž záložka mzdy i záložka přidat mzdové období. Když chci u zaměstnance zadat za září mzdu, postupuji režie/mzdy/přidat mzdu, nebo musím předtím na kartě zaměstnance přidat mzdové období?

• 8. 10. 2014 12:48

promis (neregistrovaný) 77.237.150.---

Projděte si všechny záložky na kartě zaměstnanci. Někde tam bude kolonka na vyplnění ZP. Omlouvám se, ale momentálně nejsem v programu, takže pátrám v paměti.
      Co se týče zpracování mezd, tj. nový měsíc, tak se přidává mzdy v záložce mzdy (zřejmě jak píšete). Na kartě zaměstnance nepřidáváte nové mzdové období. To platí pouze při změně údajů zaměstnace, napři. zvýšení platu, narození dítěte apod. Program se Vás ptá, zda chcete údaj zapsat do nového období či nikoliv.
      Zítra budu u PC v programu Money. Pokud si nebudete jistá napište mi na promis@email.cz a zkusíme to doladit.

• 8. 10. 2014 12:50

Mráčková (neregistrovaný) 89.103.182.---

Děkuji za nabídku! nikde na záložce jsem to nenašla. Ještě se podívám večer a pak případně napíšu. Děkuji!

• 8. 10. 2014 15:35

maxx (neregistrovaný) 62.129.61.---

Promis zodpověděl (-a) všechny otázky za mě.
      Na kartě zaměstnance, když to otevřete, nahoře najdete záložku Mzdy, dole jsou ještě takové podzáložky - najdete Platby a zúčtování -tam se vyplňuje zdravnotní pojištění, na jiné záloce zase podepsané prohlášení, děti atd.
      Ještě dodám - nové období na kartu zaměstnance přidáváte také v lednu při přepočtu dovolené na nový rok. Doporučuju do textu nového období napsat, proč se zadává (dovolené na nový rok, ukončení slevy na dítě, zvýšení mzdy apod.)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).