Hlavní navigace

Výpočet mzdy OO

• (neregistrovaný) 94.142.236.---

9. 10. 2014 12:30

prosím poradte mi, počítám standardně mzdy, kde započtu nárok na osobní ohodnocení, ve vypočtené mzdě se mi osobní ohodnocení krátí podle odpracovaných dní, je to tak správně nebo má zaměstnanec dostat osobní ohodnocení v celé výši i za 10 dní?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 10. 2014 12:55

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Re: výpočet mzdy OO
      Záleží na tom, jak to máte ve mzdovém výměru nebo dohodě o mzdě - obvyklé a normálnější :-) je krácení složky podle odpracované doby.

• 9. 10. 2014 14:37

kkk (neregistrovaný) 94.142.236.---

Běžné pro všechny zaměstnance je,že se OO krátí podle odpracované doby.Avšak zaměstnanec na mě nyní vyrukoval,že jsme jej o půlku OO okradli,že má nárok na celé,ikdyž byl v práci jen 10 dní.Ve mzdovém výměru je psáno,že zaměstnanci bude poskytnuta měsíční mzda včetně adekvátního OO.

• 9. 10. 2014 14:48

all (neregistrovaný) 46.227.168.---

Osobní ohodnocení nemůže mít za celý měsíc, když odpracoval jen 10 dní. Část kterou nedostane se přece promítne do průměrné mzdy, takže náhrada za třeba den dovolené bude obsahovat i příslušnou část osobního ohodnocení.

• 9. 10. 2014 14:55

kkk (neregistrovaný) 94.142.236.---

Ano,rozumím tomu ,dokonce jsem se zaměstnanci snažila vysvětli že na tom ještě vydělal ( bežnou hrubou mzdu by měl 39 tisíc) vzhledem k náhradám za dovolenou počítanou z vyššího průměru má mzdu 42tisíc hrubého) ale stále si myslím,že jsme ho jako firma okradli.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).