Hlavní navigace

Příjmy z příležitostných činností

  • (neregistrovaný) 46.13.57.---

    9. 10. 2014 14:58

    Dobrý den,
    jsem zaměstnanec momentálně na rodičovské dovolené, nemám žádné zdanitelné příjmy. Nyní se mi naskytla možnost přivydělat si focením. Jednalo by se o pár akcí po cca 1 tis. Kč. Jak mám postupovat?
    Nechci si vyřizovat ŽL. Mohu uplatnit §10 - příjmy z příležitostných činností?
    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 10. 2014 15:09

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: Příjmy z příležitostných činností
      Pokud by to bylo jednou. Pokud podruhé-potřetí, tak to již příležitostná činnost není.

    • 9. 10. 2014 15:32

      R. (neregistrovaný) 46.13.57.---

      Re: Příjmy z příležitostných činností
      Děkuji za reakci.
      Takže pokud by to bylo opakovaně, tak pak by připadal v úvahu už jen ŽL? Částka za rok nijak nerozhoduje?
      (Kdyby se jednalo o cca 12 akcí po 1 tis. Kč za rok = celkové příjmy za rok 12 tis. Kč? ... do ročního limitu ostatních příjmů 30 tis. bych se vešla ... a kvůli 12 tis. Kč vyřizovat ŽL ...)

    • 9. 10. 2014 15:55

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: Příjmy z příležitostných činností
      Pokud byste nafotila jednu svatbu za rok za 12 tis.Kč, tak by se to dalo považovat za jednorázovou akci a dle mého názoru byste mohla zdanit v § 10 ZDP.
      Ale 12 akcí za rok, i když se vejdou do limitu § 10 ZDP, není příležitostná činnost a naplňuje to znaky podnikání. A i když byste neměla zřízený ŽL, tak dle NOZ to bude spadat do § 7 odstavec 1) písmeno c) ZDP v platném znění.

    • 9. 10. 2014 23:23

      R. (neregistrovaný) 46.13.57.---

      Re: Příjmy z příležitostných činností
      Děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).