Hlavní navigace

přečerpaná D - nikdo neví prosím?

• (neregistrovaný) 85.132.142.---

9. 10. 2014 19:45

Dobrý den, prosím o radu.
    Již jsem zde svůj případ řešila, moc děkuji všem co mi poradili. Nyní mě napadla ještě jedna další myšlenka. Zaměstnanec do nástupu na PN odpracoval 61 směn, v tom bylo 8 dní dovolené. Dovolená byla poskytnuta, protože byl předpoklad, že splní nárok. Poté došlo k nástupu na dlouhodobou PN a ukončení PP po 4 měsících ve ZD. Po přepočtu nároku na D 20/12*4= 6,666, zaokr. 6,5. Udělala jsem opravu hrubé mzdy a odvodů za přečerpanou dovolenou, řešila jsem ZP při neplaceném volnu za 1,5 dne přečerpané dovolené (jen za celý den). V tom jste mi zde na foru již radili.
    Potřebovala bych se zeptat, když nakonec byl nárok na D 6,5 a já z 1,5 dne udělám NV, neztratí nárok na dovolenou za kalendářní rok? Zůstane mi 59,5 dne odpracováno pro nárok na dovolenou. Vím, že se za odpracovanou směnu bere ta, kde je odpracována převážná část. Já ale zaokrouhlení nároku na 6,5 udělám z toho jednoho dne přesně půl dne dovolené a půl dne NV. Jaký je váš názor prosím? Zůstal nárok na poměrnou část dovolené za kalendářní rok s tím, že 1,5 přečerpal nebo ztratil nárok a měla být dovolená jen 1/12 za každých 21 směn? Je to zapeklitý a složitý případ…Moc děkuji, Bára

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).