Hlavní navigace

Změny pojistného pro OSVČ 2014

  • (neregistrovaný)

    10. 10. 2014 11:18

    Dobrý den,
    manžel vykonává živnost jako vedlejší činnost. Má ještě k tomu zaměstnání na hlavní pracovní poměr, takže sociální pojištění za něj odvádí zaměstnavatel. Za rok 2013 neplatil z vedlejší činnosti žádné zálohy jelikož nám účetní řekl, že nemusí.
    Teď v týdnu jsem náhodně zjistila, že od ledna 2014 je změna a i podnikatele, kteří mají vedlejší činnost sice sociální platit nemusí, ale nějaké další dvě pojištění platit musí, můžete mi poradit co je na to pravdy.

    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 10. 2014 11:27

      Libuše Vlasta (neregistrovaný)

      Re: Změny pojistného pro OSVČ 2014
      Zdravotní pojištění, OSVČ, která je zároveň zaměstnaná, nemusí platit zálohy na zdravotní pojištění. Platí jen doplatek.

      Sociální pojištění, OSVČ, která je zároveň zaměstnaná a její podnikání je "vedlejší" - záleží na výši vyměřovacího základu.
      http://jakpodnikat.cz/socialni-pojisteni-a-nizky-zisk.php

      Nemocenské pojištění, dobrovolné, má ho Váš manžel u OSSZ nahlášené?

      Další pojištění - nevím, napište článek, kde bylo uvedeno.

    • 10. 10. 2014 11:37

      Milena 22 (neregistrovaný)

      Re: Změny pojistného pro OSVČ 2014
      Děkuji za odpověď, o tom dalším pojištění mi říkala známá na sociálce, když jsem si tam šla něco vyřídit. Je to známá tak to jenom tak prohodila: "platí si tvůj manžel další dvě pojištění?" nereagovala jsem na to, jelikož jsem nevěděla.

    • 10. 10. 2014 18:22

      v.e.n.d.y.

      Re: Změny pojistného pro OSVČ 2014
      Když nevíte, nemáte mlčet,ale se rovnou ptát. Každý nemůže vědět všechno a není to žádná ostuda. Vidíte, teď se trápíte, o čem že to známá mluvila a třeba byste nám mohla nějakou novinku sdělit. Takhle bohužel.....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).