Hlavní navigace

Náhrada za ztrátu na výdělku po skončení

 • (neregistrovaný) 31.31.228.---

  13. 10. 2014 13:16

  Dobrý den,

  prosím o radu. Zaměstnanec, na HPP - poloviční úvazek, kromě platu pobírá od Kooperativy Náhradu za ztrátu na výdělku po skončení pracovní neschopnosti.
  Teď bude mít u nás ještě DPP.
  Mám započítat DPP do Potvrzení, které každý měsíc posílám?
  Mám tedy sečíst př. 80 hod HPP + 80 hod za DPP nebo DPP neuvádím? Jenže ona se mi promítne do kolonky, kde je Hrubá mzda.

  Díky

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 14. 10. 2014 7:08

   ij (neregistrovaný) 90.179.112.---

   Re: Náhrada za ztrátu na výdělku po skon
   Náhrada za ztrátu na výdělku sestává ze dvou dílčích samostatných nároků, které nepřísluší vedle sebe. Jde o :

   • náhradu za ztrátu na výdělku po dobu pracovní neschopnosti, která činí rozdíl mezi průměrným výdělkem zaměstnance před vznikem škody způsobené pracovním úrazem nebo nemocí z povolání a plnou výší náhrady mzdy nebo platu podle § 192 a plnou výší nemocenského; náhrada mu přísluší i za dobu, kdy mu v době prvních 3 kalendářních dnů dočasné pracovní neschopnosti nenáleží nemocenské,


   • náhradu za ztrátu na výdělku po skončení pracovní neschopnosti (i při uznání invalidity), která se poskytne zaměstnanci v takové výši, aby spolu s jeho výdělkem po pracovním úrazu nebo po zjištění nemoci z povolání s připočtením případného invalidního důchodu poskytovaného z téhož důvodu se rovnala jeho průměrnému výdělku před vznikem škody. Ke snížení invalidního důchodu pro souběh s jiným důchodem podle právních předpisů o důchodovém pojištění, ani k výdělku zaměstnance, kterého dosáhl zvýšeným pracovním úsilím, se nepřihlíží.
   zdroj: stránky MPSV

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).