Hlavní navigace

oddlužení

  • (neregistrovaný) 85.207.24.---

    14. 10. 2014 10:15

    Dobrý den,
    na zaměstnance nám přišlo usnesení o schválení oddlužení dlužníka.

    Přičemž první termín splátky je určen na 25.11.2014. Tudíž k tomuto usnesení nám již nepřijde žádné nabytí právní moci?? V tento termín sražené částky pošleme na jejich účet.

    Děkuji moc za rady, zda je moje teorie správná.

    Hezký den

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 14. 10. 2014 14:21

      ... (neregistrovaný) 185.16.181.---

      Re: oddlužení
      § 406 odst. 5 ins. zákona
      (5) Rozhodnutí o schválení oddlužení plněním splátkového kalendáře doručí insolvenční soud do vlastních rukou také plátci mzdy dlužníka. O právech a povinnostech plátce mzdy dlužníka po doručení rozhodnutí o schválení oddlužení platí přiměřeně ustanovení občanského soudního řádu o plátci mzdy při výkonu rozhodnutí srážkami ze mzdy povinného. Částky sražené z dlužníkovy mzdy zasílá plátce mzdy dlužníka insolvenčnímu správci, a to bez zřetele k tomu, že rozhodnutí o schválení oddlužení plněním splátkového kalendáře dosud není v právní moci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).