Hlavní navigace

Brýle do výdajů?

  • (neregistrovaný) 2a00:1028:96c0:----:----:----:----:----

    14. 10. 2014 17:02

    Klientka se se mnou dohaduje, že chce dát své nové brýle do výdajů. Já se těchto výdajů obávám. Je grafička, brýle pro práci potřebuje. Ale i pro běžné nošení je využije. Jaký je Váš názor? Poradíte? Děkuji Anka2

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 10. 2014 17:13

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: Brýle do výdajů?
      Mají zakoupené brýle mají charakter ochranného pracovního prostředku? Nebo se jedná o osobní zdravotní pomůcku?

      Myslíte, že u kontroly z FÚ by prošly brýle pro účetní, aby lépe viděla na monitor?

    • 14. 10. 2014 17:17

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: Brýle do výdajů?
      Už vím, neprošly.

      http://www.nssoud.cz/main2col.aspx?cls=EvidencniListVety&evl_id=42543&menu=266
      Rozhodnutí č: 2572
      Daň z příjmů: daňová uznatelnost dioptrických brýlí
      Dioptrické brýle jsou individuální zdravotní pomůckou určenou pro osobní potřebu ve smyslu § 25 odst. 1 písm. u) zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů. Nutnost jejich užití je totiž prioritně zapříčiněna oční vadou, a nikoliv výkonem činnosti. Dioptrické brýle jsou tedy předmětem osobní potřeby, a nejsou proto ani zčásti daňově uznatelné.
      (Podle rozsudku Krajského soudu v Brně ze dne 29.09.2011, čj. 30 Af 43/2010 - 45)

    • 14. 10. 2014 17:23

      Anka2 (neregistrovaný) 2a00:1028:96c0:----:----:----:----:----

      Re: Brýle do výdajů?
      Děkuji moc. Já je tam nechci dát.. ale aspoň mohu ukázat klientce paragraf!

    • 14. 10. 2014 17:27

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: Brýle do výdajů?
      Není zač,
      hezký den

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).