Hlavní navigace

Důchodce

  • (neregistrovaný) 78.80.114.---

    15. 10. 2014 9:09

    Moc se omlouvám, že se ptám na důchodce, vím, že toho tu je o této tématice hromadu, ale chci se jen ujistit. Důchodce r. 2013 - podepsal prohlášení k dani - zaškrtnul uplatňuji a zažádal o RZ. Můžu mu vystavit Potvrzení o zdanit. příjmech a on si sám udělat řádné přiznání i když v prohlášení zaškrtnul uplatňuji a bylo mu uděláno RZ? Moc děkuji za odpověď a hlavně za trpělivost.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 10. 2014 9:24

      RenataH (neregistrovaný) 82.99.163.---

      Re: Důchodce
      Ne,on si nebude podávat daňové přiznání. On požádal o RZD zaměstnavatele, zaškrtnul uplatňuji,zaměstnavatel provedl RZD bez uplatnění slevy. Nyní zaměstnavatel opraví RZD, uplatní slevu a důchodci vyplatí rozdíl.
      DP by si důchodce musel podávat, pokud by chtěl slevu, kdyby byl býval zaškrtnul "neuplatňuji".

    • 15. 10. 2014 9:29

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: Důchodce
      Může si podat řádné daňové přiznání.
      Jeho mzdová účetní ho za to bude mít ráda, při dnešních diskuzích o opravách RZ.

    • 15. 10. 2014 9:32

      jija (neregistrovaný) 78.80.114.---

      Re: Důchodce
      Děkuji Vám za odpovědi.
      O to mi právě jde, místo toho, abych opravovala RZD, tak bych mu raději udělala DP- takže to jde? Můžu takto postupovat?

    • 15. 10. 2014 9:41

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: Důchodce
      Někde se píše, že zaměstnavatel mu předmětnou slevu dodatečně přizná. Jinde zase, že zaměstnavatel mu předmětnou slevu dodatečně může přiznat.
      Zkuste zavolat přímo na finanční správu
      Telefonní čísla v souvislosti s řešením problematiky starobních důchodců a uplatňované slevy na poplatníka:
      +420 296 85 4277
      +420 296 85 2947

    • 15. 10. 2014 9:43

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: Důchodce
      >>>>>Moc se omlouvám, že se ptám na důchodce, vím, že toho
      >>>>>tu je o této tématice hromadu, ale chci se jen
      >>>>>ujistit. Důchodce r. 2013 - podepsal prohlášení k
      >>>>>dani
      >>>>>-
      >>>>>zaškrtnul uplatňuji a zažádal o RZ. Můžu mu vystavit
      >>>>>Potvrzení o zdanit. příjmech a on si sám udělat řádné
      >>>>>přiznání i když v prohlášení zaškrtnul uplatňuji a
      >>>>>bylo mu
      >>>>>uděláno RZ? Moc děkuji za odpověď a hlavně za
      >>>>>trpělivost.
      >>>>Ne,on si nebude podávat daňové přiznání. On požádal o
      >>>>RZD zaměstnavatele, zaškrtnul uplatňuji,zaměstnavatel
      >>>>provedl RZD bez uplatnění slevy. Nyní zaměstnavatel
      >>>>opraví RZD, uplatní slevu a důchodci vyplatí rozdíl.
      >>>>DP by si důchodce musel podávat, pokud by chtěl
      >>>>slevu,
      >>>>kdyby byl býval zaškrtnul "neuplatňuji".
      >>>
      >>>Může si podat řádné daňové přiznání.
      >>>Jeho mzdová účetní ho za to bude mít ráda, při
      >>>dnešních diskuzích o opravách RZ.
      >>Děkuji Vám za odpovědi.
      >>O to mi právě jde, místo toho, abych opravovala RZD,
      >>tak bych mu raději udělala DP- takže to jde? Můžu
      >>takto
      >>postupovat?
      >
      >Někde se píše, že zaměstnavatel mu předmětnou slevu
      >dodatečně přizná. Jinde zase, že zaměstnavatel mu
      >předmětnou slevu dodatečně může přiznat.
      - Abych byla přesná, tak "opravu na dani podle § 38i odst. 2 zákona o daních z příjmů a předmětnou slevu dodatečně přiznat"

      >Zkuste zavolat přímo na finanční správu
      >Telefonní čísla v souvislosti s řešením problematiky
      >starobních důchodců a uplatňované slevy na poplatníka:
      >+420 296 85 4277
      >+420 296 85 2947
      >

    • 15. 10. 2014 9:47

      jija (neregistrovaný) 78.80.114.---

      Re: Důchodce
      Děkuji moc za odpověď.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).