Hlavní navigace

Exekuce co a jak???Nevím si rady.

• (neregistrovaný) 89.103.251.---

15. 10. 2014 10:05

Dobrý den,
    moc prosím o radu.Zaměstnanec nastoupil 1.8.2014 na HPP.
    Čistá mzda za 8/2014 - 9 640,-Kč. Do datové schránky bylo 29.9.2014 doručeno hned několik exekucí.Všechny byli vytištěny v jeden den 23.9.2014
    1) přednostní VZP na částku 22363,00 v exekuční příkazu jsem se dočetla,že exekuce na základě usnesení soudu byla nařízena v 10/ 2009
    2) přednostní exekuce opět na VZP částka 16 301,00 v exekučním příkazu jsem se dočetla,že exekuce na základě usnesení soudu byla nařízena v 5/2014
    3)další exekuce nepřednostní od Dopravních podniků na 28978,98 také se stejným datem jak vystavení tak doručení. Ale dočetla jsem se, že exekuce na základě usnesení soudu byla nařízena v 9/2013.

Než nastoupil k nám byl na pracovním úřadě. Předtím byl zaměstnán do 6/2012, a když jsem chtěla vidět zápočtový list tak tam měl sráženo na úplně jinou exekuci dle čísla z roku 2012, která nebyla sražena celá. A o té já vůbec nevím. Mimo jiné nás vůbec neinformoval, že má nějaké exekuce. Pán je ženatý, mám dceru a manželku na mateřské dovolené.Můžete mi prosím poradit jak v tomto případě postupovat?Jak srážet, kdo má přednost? A kolik?
    Strašně děkuji všem za rady.
    IL

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

• 15. 10. 2014 10:40

RenataH (neregistrovaný) 82.99.163.---

Re: Exekuce co a jak???Nevím si rady.
      Dal vám zápočťák, vy jste měla kontaktovat exekutora ze zápoč´táku zajistit, jak je to s touto exekucí. Pokud by nebyla splacena, budete srážet na tu nejstarší.
      Jinak vůbec nezáleží na tom, kdy byla ex.nařízena, ale kdy byla doručena prvnímu plátci mzdy, tj. pravděpodobně vám, jinak by tam bylo uvedeno, že se řídí datem....
      nevím,jak mohly být vytištěny ještě dříve než byly do dat.schránky doručeny, ale datum vytištění vás nezajímá, důležité je datum doručení.
      výpočet pro srážky najdete u svého pondělního dotazu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).