Hlavní navigace

Peněžitá pomoc v mateřství-nárok,Vzáklad

• (neregistrovaný) 90.177.45.---

16. 10. 2014 9:39

Dobrý den,
    Ráda bych se zeptala zda budu mít nárok na peněžitou pomoc v mateřství a z jakého vyměřovacího základu mi bude počítán. Má situace je následující:
    Byla jsem zaměstnána u zaměstnavatele od 1.2.2012 do 30.4.2014.
    Následně jsem nastoupila u druhého zaměstnavatele, kde jsem zaměstnána nyní. První měsíc jsem pracovala 1.5.2014-31.5.2014 od dalšího jsem nastoupila na nemocenskou tj: od 1.6.2014, která bude trvat až do 14.12.2014 kdy mám nastoupit na mateřskou dovolenou.

Je tomu tak, že podmíku 270 dnů splňuji u prvního zaměstnavatele takže nárok na peněžitou pomoc v mateřství mi vzniká?

Z jakého vyměřovacího základu se mi bude počítat mateřská?
    Z prvního zaměstnání, které již netrvá, ale kde splňuji podmínku 270 dnů placeného nemocenského pojištění? Přílohu k žádosti bude vyplňovat původní zaměstnavatel?
    Nebo 11 měsíců z prvního zaměstnání a 1 měsíc ze současného? Takže přílohu k žádosti by mi měli vystavit oba dva?
    Nebo pouze ze současného zaměstnání za období 1.5.-14.12.2014 - vyloučené doby(nemocenská)? V tom případě, jakým způsobem ale prokáži splněných 270 dnů placeného nemocenského pojištění?

Děkuji!

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).