Hlavní navigace

Příplatek za sobotu

  • (neregistrovaný) 90.180.56.---

    16. 10. 2014 10:55

    Dobrý den, prosím o zodpovězení následujícího dotazu.
    Syn nastoupil do zaměstnání, odpracoval 1 sobotu za kterou si vybíral v následujícím měsíci náhradní volno. Myslím si to dobře, že měl mít v měsíci odpracování zaplacen příplatek za práci v sobotu?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 10. 2014 11:05

      pája

      Re: příplatek za sobotu
      za práci v sobotu náleží dle § 118 ZP mzda a příplatek ve výši min. 10% prům. výdělku, není-li sjednána výše jiná. NV s tím nemá co dělat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).