Hlavní navigace

Zrušení školení - pořadatel

  • (neregistrovaný) 85.132.131.---

    16. 10. 2014 12:19

    Dobrý den,
    naše s.r.o. pořádá školení. Nyní se mi poprvé stalo, že školení z personálních a technických důvodů příští týden neproběhne. Přihlášení účastníci již od září platili účastnické poplatky a byl jim vystaven daňový doklad.

    Prosím o radu, jak nyní účetně postupovat. Vystavím účastníkům ODD z dnešním datem, dobropisovanou částku jim vrátím na účet a zašlu jim ODD poštou společně se žádostí o potvrzení přijetí ODD? A do DPH dám kdy? S datem, kdy mi potvrdí přijetí ODD a nebo musím nárokovat DPH u zářijových daňových dokladů v září?

    Předem děkuji za rady nakopnutí.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 16. 10. 2014 12:38

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Zrušení školení - pořadatel
      vystavíte ODD (§42 odst. 1 písm. e) ZDPH), ZDPH přímo nestanoví, že musíte mít potvrzení o přijetí, ale pro váš klid je to optimální řešení
      do přiznání za období, kdy ODD obdrží odběratel

    • 16. 10. 2014 12:55

      pepinuska (neregistrovaný) 85.132.131.---

      Re: Děkuji a přeji hezký den
      >>Dobrý den,
      >>naše s.r.o. pořádá školení. Nyní se mi poprvé stalo,
      >>že školení z personálních a technických důvodů příští
      >>týden neproběhne. Přihlášení účastníci již od září
      >>platili účastnické poplatky a byl jim vystaven daňový
      >>doklad.
      >>
      >>Prosím o radu, jak nyní účetně postupovat. Vystavím
      >>účastníkům ODD z dnešním datem, dobropisovanou částku
      >>jim vrátím na účet a zašlu jim ODD poštou společně se
      >>žádostí o potvrzení přijetí ODD? A do DPH dám kdy? S
      >>datem, kdy mi potvrdí přijetí ODD a nebo musím
      >>nárokovat
      >>DPH u zářijových daňových dokladů v září?
      >>
      >>Předem děkuji za rady nakopnutí.
      >vystavíte ODD (§42 odst. 1 písm. e) ZDPH), ZDPH přímo
      >nestanoví, že musíte mít potvrzení o přijetí, ale pro
      >váš klid je to optimální řešení
      >do přiznání za období, kdy ODD obdrží odběratel

    • 16. 10. 2014 13:31

      jinka (neregistrovaný) 80.188.28.---

      Re: Děkuji a přeji hezký den
      Z mého pohledu - by jste mě pěkně vytočila. Zruší školení, a ještě otravují s nějakým potvrzením - to mám platit poštovné?
      Vystavíte a odešlete ODD, předpokládám že platbu vrátíte do konce měsíce, takže i kdyby se náhodou ODD ztratil, tak Vás budou kontaktovat co že jim to přišlo za peníze. Podle mě můžete být v klidu i bez potvrzení.
      Neposíláte náhodou emailem? Pak stačí "zaškrtnout doručení".

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).