Hlavní navigace

dárce krve a přesčas

  • (neregistrovaný) 62.153.226.---

    17. 10. 2014 9:08

    Dobrý den, jaký na to prosím máte názor? Zaměstnanec nastoupil na noční směnu, příchod 13.10. ve 22.00, odchod 14.10. 6.00 ráno. V našem systému mu noční směna "spadne" do 14.10. Zaměstnanec šel 14.10. ráno darovat krev a počítal s tím, že 14.10. bude mít placený "paragraf" a noční směnu bude mít jako přesčas.
    Domnívám se, že mistr mu vykázal správně "jen" noční směnu bez placené náhrady mzdy. Má sice nárok dle § 203 na náhradu mzdy, ale také na odpočinek, takže by neměl pracovat ..., už neměl nastoupit na noční směnu 13.10. ... anebo bude mít vážně tu noční směnu jako přesčas ?? 14.10. nastupoval opět na noční směnu.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).