Hlavní navigace

Potvrzení o studiu

  • (neregistrovaný) 176.102.79.---

    19. 10. 2014 15:33

    Dobrý den chci se zeptat jestli jako učetní si musím ověřovat potvrzení o studiu nebo to kontroluje FÚ. A jak potvrzení zkontrolovat ?

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 19. 10. 2014 15:53

      .

      Re: Potvrzení o studiu
      V jakém smyslu "ověřovat"?
      Mzdová účetní nemá oprávnění volat do školy zaměstnavatele či dítěte zaměstnavatele a zjišťovat, zda daná osoba na škole opravdu studuje.
      Mzdová účetní v případě, že zaměstnanec požaduje slevu na dani na vlastní studium či daňové zvýhodnění na vyživované dítě a toto uvede do prohlášení poplatníka daně, si od zaměstnance vyžádá doklady dle ZP § 38l a ty k jeho prohlášení založí.
      FÚ doklady neověřuje. Když se jim při případné kontrole zaměstnavatele něco nelíbí, tak ve většině případů chtějí doložit další doklady a podklady, nebo slevu či daňového zvýhodnění rovnou neuznají.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).