Hlavní navigace

ŽL

  • (neregistrovaný) 82.100.0.---

    20. 10. 2014 7:28

    Dobrý den, v případě zřizování ŽL, musím ten den, kdy ho zřídím ohlásit také (v ten samý den) na FÚ, CSSZ a pojištovně a nebo mám na to kolik pracovních dní prosím? Děkuji. M.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 10. 2014 8:08

      .. (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: ŽL
      Den zřízení zl je i dnem zahájení podnikání?
      Při návštěvě živnostenského úřadu lze nahlasit zřízení zl i začátek podnikání na uvedené instituce primo. Pomoci jednotného formuláře.

    • 20. 10. 2014 9:07

      .

      Re: ŽL
      Registrace k daním
      ZDP § 39
      Registrační povinnost poplatníka daně z příjmů fyzických osob
      (1) Poplatník daně z příjmů fyzických osob uvedený v § 2 odst. 2 je povinen podat přihlášku k registraci k dani z příjmů fyzických osob u příslušného správce daně do 15 dnů ode dne, ve kterém
      a) započal vykonávat činnost, která je zdrojem příjmů ze samostatné činnosti, nebo
      b) přijal příjem ze samostatné činnosti.

      Hlášení pro zdravotní pojišťovnu
      Pojištěnec povinen nejpozději do 8 dnů ohlásit u příslušné zdravotní pojišťovny zahájení, případně ukončení výdělečné činnosti. Za zahájení výdělečné činnosti se pro účely zdravotního pojištění považuje okamžik, kdy začne vykonávat činnost s cílem "mít příjem" (objednávky, fakturace, uzavření smlouvy o dílo, pohyby na účtu atd.). Za zahájení výdělečné činnosti se naopak nepovažuje pouhé získání živnostenského listu, nebo jiného oprávnění k provozování samostatné výdělečné činnosti.

      Hlášení pro správu sociálního pojištění - málo informací, bude lepší, pokud se přečtete příslušené informace přímo na stránkách ČSSZ
      http://www.cssz.cz/cz/pojisteni-osvc/

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).