Hlavní navigace

SRO - živnost. list

  • (neregistrovaný) 213.19.89.---

    20. 10. 2014 11:59

    Dobrý den,
    Chtěla bych se zeptat, mám vydaný živnostenský list na nově založenou SRO, která není dosud zapsaná v obchodním rejstříku . Návrh na zápis již byl podán. Mohu již na základě živnostenského listu nákup a prodej zboží začít vykonávat činnost? , přestože společnost ještě není zapsaná v obchodním restříku?

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 20. 10. 2014 12:59

      pája

      Re: SRO - živnost. list
      § 126 NOZ uvádí, že PO vzniká dnem zápisu do veř. rejstříku, čili podle mého názoru, pokud není sro. zapsána, ještě nevznikla a nelze zatím obchodovat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).