Hlavní navigace

Prodej auta a DPH

  • (neregistrovaný) 213.226.240.---

    21. 10. 2014 8:32

    Dobrý den,
    firma,plátce DPH koupila v r.2013 os.auto od neplátce,tedy bez DPH,když teď prodává,bude prodej s DPH?
    Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 10. 2014 8:37

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: prodej auta a DPH
      a bylo vozidlo poprvé registrováno před nebo po 1.4.2009?

    • 21. 10. 2014 8:40

      Hanka1 (neregistrovaný) 213.226.240.---

      Re: prodej auta a DPH
      Bylo registrováno před 1.4.2009 v německu, ale firma existuje až od r.2013 a to ho nakoupila. Já myslím,že to bude s DPH,Asi se na to nevztahuje §62,odt.2 ZDPH

    • 21. 10. 2014 9:53

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: prodej auta a DPH
      myslím, že jde o osvob. prodej dle §62 ZDPH, protože u tohoto vozidlo nemohl být uplatněn nárok na odpočet DPH

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).