Hlavní navigace

Smlouva na hod. mzdu-výpl.za úkolovou

 • (neregistrovaný) 217.30.64.---

  22. 10. 2014 3:53

  Dobrý den. Znáte to? Najdete si brigádu, sepíšete smlouvu na hodinovou mzdu, jdete dělat, ale brigádníků je hodně šéf si vybírá a vy se mu prostě nějak znelíbíte skutečně neleníte, poctivě dřete, protože chcete i poctivé peníze, práce je snadná, ale pracujete v týmu, nemáte šanci práci zrychlit bez materiálu, který se k vám na pásu nedostal, šéf řve, že s vámi by nic nevydělal a tak ještě ten den dostanete padáka. Vidíte tu nespravedlnost, ale hádat se kvůli tomu nechcete. Pak dostanete výplatu s podezřele nízkou hodinovou mzdou. počítáte a zjistíte, že místo 70,- Kč za hodinu vám šéf zapsal úkolovou mzdu 55,- Kč, a o takové změně nemáte ve smlouvě ani zmínky. Samozřejmě vám z té podvodné částky srazil i zálohu na daň včetně solid. daně. Jde o pouhý jeden den, ale když studujete a chcete si vydělat na kapesné, pocítíte to. Jak se dá proti takovému vykořisťování bránit?
  prosím poraďte, ev napište se kterou firmou máte máte špatné zkušenosti, které je lepší se vyhýbat, protože brigádníky taky tak podvádí.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 22. 10. 2014 6:05

   jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

   Re: smlouva na hod. mzdu-výpl.za úkolovo
   Věro, nevěřím vám, že mám z výplaty stáhli solidární daň. Takže bohužel, pak nevěřím ani ostatním věcem, které jste ve svém příspěvku napsala.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).