Hlavní navigace

Dílčí fakturace do EU

  • (neregistrovaný) 213.226.255.---

    22. 10. 2014 8:00

    Dobrý den, mohla bych se prosím zeptat, zda je možná dílčí fakturace za zboží s instalací dle § 7, odst. 3 zákona o DPH, pokud ještě nebyla dodávka splněna celá, a zda je nutné uvést fílčí fakturaci do souhrnného hlášení, když částka nepřevyšuje 3 mil. CZK? Na jakém řádku v přiznání se tato fakturace objeví? Smlouvu máme uzavřenou s plátce v EU. Odběratel neakceptuje zálohovou fakturu. Děkuju moc.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 22. 10. 2014 8:05

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Dílčí fakturace do EU
      vy máte uzavřenou smlouvu o dílo? pak se podívejte, zda vaše dodávky splňují podmínky uvedené v §21odst. 5 písm. a) nebo §21 odst. 8 ZDPH
      SH se nevyplňuje, místo plnění upravuje §7 odst.3 nikoli §9 odst. 1 ZDPH
      pokud je tedy místo plnění dle §7 odst. 3 v EU, pak ř. 26 přiznání

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).