Hlavní navigace

Poplatní podepsal, ale neuplatnil slevu

• (neregistrovaný) 37.188.237.---

23. 10. 2014 13:49

Dobrý den, nějak se do toho začínám zamotávat. Mám zaměstnance starobního důchodce, v roce 2013 podepsal "růžové prohlášení" ale pod bodem 1. je označeno "neuplatňuji" slevu, mně to přišlo správné takto vyplnit. RZD měl provedeno. Jak nyní postupovat s uplatnění slevy, musí si podat sám opožděné daňové přiznání nebo bude za něj vyřizovat zaměstnavatel. moc děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 10. 2014 13:52

Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.103.---

Re: Poplatní podepsal, ale neuplatnil sl
      Pracovník-důchodce se může sám nyní zpracovat a podat daňové přiznání. Pokud dosud žádné za rok 2013 nepodal, tak řádné.
      Zaměstnavatel by mu měl do 10 dnů od jeho žádosti vystavit Potvrzení o zdanitelných příjmech za rok 2013

• 24. 10. 2014 11:11

p (neregistrovaný) 78.80.82.---

mě taky přišlo logické, když mi starobní důchodce v lednu podepisoval daň. prohlášení, aby zaškrtl, že neuplatňuje slevu, protože na ni nebyl nárok. Ale zase teď na druhou stranu jsem ráda, protože mu nemusím dělat opravu ročního zúčtování, a nevím, jak by se s tím program popasoval. Radši mu pomůžu udělat to daňové přiznání......

• 24. 10. 2014 11:18

Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.103.---

Ani mi nepovídejte. Jak já jsem šťastná, že jsem nechala všechny důchodce prohlášení podepsat a nemusím nikomu teď vysvětlovat, že měli srážkovou daň a tu jim nyní nikdo nevrátí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).