Hlavní navigace

Vyplácení prémie

• (neregistrovaný) 78.45.129.---

27. 10. 2014 11:57

Dobrý den,

dostala jsem dodatek k pracovní smlouvě, kde mám nově napsáno, že roční bonus mi bude vyplacen na základě roční hrubé PROSINCOVÉ mzdy. Znamená to tedy, že když nebudu ve firmě v prosinci, nemám nárok na žádné bonusy? Co když ale budu dlouhodobě nemocná a hrubá prosincová mzda bude odlišná než předchozí měsíce - znamená to, že se mi bonus vypočítá úplně na základě jiné částky??

Dále, můj zaměstnavatel mi tvrdí, že v případě, že bych z firmy odešla v průběhu roku, MÁM nárok na bonus na základě poměrné části odpracovaných měsíců - je to pravda? I když to v dodatku ani v pracovní smlouvě nemám napsáno?? Tvrdí mi, že na to mám nárok ze zákoníku práce, ale všichni to známe - co není psáno, to NENÍ dáno! Tento dovětek mi samozřejmě do dodatku nechce připsat..

Děkuji za všechny komenty.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 10. 2014 12:34

Katka2 (neregistrovaný) 89.24.105.---

Re: Vyplácení prémie
      1.co je to bonus? Je v PS nebo jinde uvedeno, jak se počítá?
      2.co je to "roční prosincová" mzda?
      3.v současné smlouvě máte, že na bonus je NÁROK ?
      4.když budete celý prosinec nemocná, bude hrubá mzda nula, nemocenská není hrubá mzda

• 27. 10. 2014 16:33

Eliška08 (neregistrovaný) 78.45.129.---

1. v PS je uvedeno, že zaměstnanec má nárok na hrubou prémii ve výši maximálně 10% základní roční mzdy, a to v závislosti na plnění stanovených cílů. Cíle se stanovují na začátku roku, kdy zaměstnavatel mi cíle určí a na konci roku si řekneme, na kolik % jsem cíle splnila.
      Teď však v dodatku se píše, že mám nárok na prémii ve výši 10 % základní hrubé PROSINCOVÉ mzdy a to podle mě mění situaci.
      2. vyjádřila jsem se špatně, viz výše.
      3. ano

PS: Jak je to s poměrnou částí vyplácení prémie? Tzn. např. když z firmy odejdu v sprnu, mám nárok na prémii za 8 měsíců, když v prosinci ve firmě nebudu a tudíž nebudu mít prosincovou mzdu?

Děkuju moc!

• 27. 10. 2014 17:11

Katka2 (neregistrovaný) 89.24.105.---

Řekla bych , že rozdíl mezi 10% celoroční mzdy a 10% prosincové mzdy je cca dvanáctinásobný, v případě prosincové absence nedostanete nic. Já bych to teda nepodepsala.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).