Hlavní navigace

Náhrada ztráty na výdělku po dobu PN

  • (neregistrovaný) 77.48.52.---

    27. 10. 2014 12:42

    Pěkný den všem, prosím o radu.
    Pán má pracovní úraz, marodí ode dne úrazu 19.9. dosud.
    Kooperativa chce Posudek o bolestném. Ten vypisuje lékař poškozeného že ? Takže zavézt pánovi a on nechá vypsat lékaře že ?
    Děkuji.
    Dále chce Kooperativa Ušlý výdělek - vyčíslený zaměstnavatelem.
    Toto se vypíše na formulář Náhrada ztráty na výdělku po dobu PN ?
    Ten se vypíše až po skončení nemoci ? Kooperativa chce totiž zaslat nyní.
    Bod 4. mu potvrdí OSSZ že ?
    Bod 6 - zameškáno prac. dní (za prvních 14 dní nemoci) zameškal 10 pracovních dní, ale náhrada byla pouze za 8 dní (první 3 dny 0 kč).

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 10. 2014 13:06

      vlalet (neregistrovaný) 193.86.243.---

      Re: Náhrada ztráty na výdělku po dobu PN
      posudek o bolestném vypíše lékař, myslím si, že až po skončení nemoci. Ztrátu na výdělku také nemůžete vyčíslit, pokud neznáte výši nemocenských dávek....

    • 27. 10. 2014 14:10

      Katka F. (neregistrovaný) 195.39.65.---

      Re: Náhrada ztráty na výdělku po dobu PN
      Měla jsem pracovní úraz zaměstnance, bolestné vystavuje ošetřující lékař v okamžiku ustálení bolesti, což je okamžik, kdy již nebude docházet ke zhoršení. Měla jsem dlouhodobější pracovní úraz, náhradu za ztrátu na výdělku jsem posílala pojišťovně co 3 měsíce, aby plnili, OSSZ mi výši nemocenské vždy ochotně sdělila, tak jsem mohla vypsat. Se zaměstnancem jsem se dohodla písemně, že mu budeme vyplácet tuto ztrátu nejpozději co 4 měsíce. Má totiž nárok dostávat za každý měsíc dle § 382 odst. 2 ZP, tak jsem se s ním dohodla takto, nevadilo mu to.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).