Hlavní navigace

Čistý příjem - žádost o přídavek na dítě

• (neregistrovaný) 77.240.99.---

30. 10. 2014 20:33

Dobrý den,prosím o radu.Podala jsem si žádost o přídavky na děti.Jsem zaměstnaná.Za rok 2013 jsem si podávala DP z důvodu odpočtu na děti.Dnes mi přišlo rozhodnutí z UP.V čistém příjmu mám částku : uhrn od všech zaměstnavatelů mínus soc.a zdrav. za zaměstnance.V čistém příjmu nemám odečtenou dan,kterou jsem zaplatila a nebyla mi vrácena FU.Tak mi to nedalo a zavolala jsem na UP.Tam mi paní řekla,že dostanou z FU uhrn přijmů a na UP si sami odečtou soc. a zdrav.(v potvrzení o příjmů ap).Tak jsem zavolala na FU a tam mi paní řekla,že si sám program přenese částky z danového přiznání rovnou na UP.Tak ted nevím,kam se obrátit.Od čisté mzdy nemám odečtenou dan.Naše paní z mzdové účtárny mi pro kontrolu vytiskla potvrzení pro dávky a tam mám čistou mzdu poníženou o dan.
    Já bych to ani neřešila,ale žádost o přídavky mi zamítli,překročila jsem minimum na rodinu o 50,-Kč.

Děkuji za Váš názor

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

• 31. 10. 2014 14:23

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Re: Čistý příjem - žádost o přídavek na
      Jelikož jste si podávala DP na FÚ, nepředkládá se zaměstnavateli k vyplnění příjem a to jen kvůli náhradě v době nemoci. nAdělá se s tím akorát zmatek. Příp. doplníte ty příjmy, které by byly srážkovou daní ( nezahrnovaly se do DP) .Na první straně si zaškrtnete podávala jsem DP na FÚ ( příjmy, kde jsou vlastně i příjmy ze zaměstnání si zjistí sami a samozřejmě daně by měli odečíst).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).