Hlavní navigace

Insolvence

• (neregistrovaný) 88.100.147.---

31. 10. 2014 9:55

Náš zaměstnanec měl exekuce, letos na jaře na sebe vyhlásil insolvenci. Nadále jsem prováděla srážky z platu, ale vše jsem deponovala. Na insolvenčním rejstříku je mimo jiné usnesení soudu, že se zjišťuje úpadek našeho zaměstnance, soud povoluje řešení úpadku oddlužením, dále jsou vyzváni věřitelé k zaslání přihlášek a dále soud nařizuje přezkumné jednání a svolává schůzi věřitelů. Toto přezkumné jednání nyní proběhlo a ozval se mi nejprve po telefonu, pak také emailem, insolvenční správce. V emailu mě žádá, abych deponované finanční prostředky zaslala na účet majetkové podstaty. Myslím si, že deponované částky můžu poslat až po rozhodnutí soudu, který taky asi určí na který účet.
    Prosím o radu.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 10. 2014 10:02

Kara (neregistrovaný) 79.127.229.---

Re: insolvence
      Taky bych na základě mailu nikam nic nezasílala.

• 31. 10. 2014 10:03

JitkaL (neregistrovaný) 78.80.119.---

řešila jsem úplně stejný případ - zaměstnanec v insolvenci. Mě přišlo do datovky od soudu usnesení o povolení oddlužení, byl to asi desetistránkový elaborát, v něj sou uvedeny všechny informace jak má postupovat zaměstnavatel, dlužník i insolovenční správce. Je tam uvedeno i číslo účtu, na který se mají poslat deponované srážky i ty další co budou teprve sraženy. Já bych neposílala, dokud nebudete mít v ruce to usnesení.

• 11. 11. 2014 12:10

JUDr. David Vozák (neregistrovaný) 77.48.146.---

Dobrý den.
      Zde je v praxi uplaňováno více postupů. Osobně zastávám názor, že prostředky, které zaměstanavatel deponuje po dobu insolvenčního řízení (než se rozhodně o způsobu oddlužení), mohou být poukázány insolvenčnímu správci do majetkové podstaty pouze v případě, když je scháleno oddlužení zpeněžením majetkové podstaty a teprve po vydání tohoto usnesení soudem. Při schválení oddlužení plněním splátkového kalendáře pak budou tyto prostředky posuzovány jako mimořádný příjem dlužníka a měly by být použity na mimořádné splátky věřitelům. Ovšem taktéž až po vydání konkrétního usnesení o schválení oddlužení plněním splátkového kalendáře.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).