Hlavní navigace

Podání přiznání fyzických osob od 2015

• (neregistrovaný) 94.143.232.---

2. 11. 2014 10:54

Pokud daňový subjekt učiní od nového roku podání daň. přiznání fyzických osob elektronicky, rozlišuje se podání DP datovou schránkou založenou na RODNÉ ČÍSLO a IČO fyzické osoby ?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 11. 2014 13:10

J_ana (neregistrovaný) 78.45.251.---

Re: Podání přiznání fyzických osob od 20
      My podáváme nyní přes datovou schránku na rodné číslo a zatím si nikdo nestěžoval... Nicméně s námi většina úřadů dál komunikuje normální poštou, zřejmě zkusí jen vyhledání DS přes IČO... Rozdělení DS na IČO a RČ jsem u fyzických osob upřímně nepochopila : -)

• 2. 11. 2014 16:04

Petr2 (neregistrovaný) 94.143.232.---

Mám zamestnani a podnikani jako vedlejsi cinnost. Zalozenou DS mam na fyzickou osobu RC. Pokud budu podavat pristi rok priznani fyz. osob elektronicky, jestli se to muze udelat pres DS na RC. To byla ma otazka. Nemam zalozenou DS na IC. Jedna se o podnikani a k tomu patri ICO i kdyz jde o fyzickou osobu. Nejde mi o to co se rika, ale jak je to z pohledu predpisu. Vim, ze socialka mi prehled vezme, u VZP nevim. A jak je to u FU ? To se snazim zjistit, nejprve zde, jake jsou na to nazory, ktere se ruzni. Snad jsem to napsal srozumitelneji.

• 2. 11. 2014 16:47

J_ana (neregistrovaný) 78.45.251.---

Já jsem otázku pochopila. Mám pouze DS založenou na RČ, na Fú z ní pravidelně podávám přiznání DPH i na daň z příjmů - vše bez problémů přijato. Mám zprovozněnu i DIS (daňovou informační schránku u FÚ) a tam jsou všechna přiznání načtena. Z "pohledu předpisů" bohužel nevím... VZP přehledy také přijala z DS na RČ.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).