Hlavní navigace

Nemocenské dávky

  • (neregistrovaný) 91.195.107.---

    3. 11. 2014 9:35

    Dobrý den,
    můžete mi, prosím, někdo poradit jak dlouho má pracující důchodce(starobní důchod) nárok na nemocenkou - asi bych to našla někde v zákoně o veřejném zdravotním pojištění? Moc děkuji za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 11. 2014 9:52

      xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

      Re: nemocenské dávky
      zákon o nemocenském pojištění § 28
      1) Nemocenské se poživateli starobního důchodu nebo invalidního důchodu pro invaliditu třetího stupně vyplácí od 15. kalendářního dne trvání dočasné pracovní neschopnosti nebo od 15. kalendářního dne nařízené karantény po dobu nejvýše 70 kalendářních dnů, nejdéle však do dne, jímž skončilo zaměstnání, jde-li o zaměstnance......

    • 3. 11. 2014 9:53

      jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

      Re: nemocenské dávky
      U starobního důchodce je placená nemocenská 70 dní v kalendářním roce (pro r. 2014).

    • 3. 11. 2014 10:46

      rl (neregistrovaný) 91.195.107.---

      Re: nemocenské dávky
      Moc děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).