Hlavní navigace

Srážková daň na zálohovou daň

  • (neregistrovaný) 178.17.98.---

    3. 11. 2014 9:40

    Dobrý den, četla jsem kdesi článek, že zaměstnanec, který pracoval na DPP a z tohoto příjmu měl srážkovou daň, si může za ten rok podat daňové přiznání a FÚ by mu mohl srážkovou daň vrátit. Podepsané prohlášení má jinde a DPP je jeho druhý příjem. Je toto vůbec možné? Děkuji a hezký den

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 11. 2014 9:49

      Mijja (neregistrovaný) 178.17.98.---

      Re: Srážková daň na zálohovou daň
      Aha. Takže jestli tomu dobře rozumím, zaměstnanec si podá přiznání, kde zahrne všechny příjmy vč. příjmu, ze kterého má srážkovou daň a s touto daní se bude počítat jako se zálohovou a pakliže vznikne přeplatek, bude mu vrácena. Nevíte náhodou, kde bych to přímo našla v zákoně? Moc Vám děkuji za reakci a radu.

    • 3. 11. 2014 11:03

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: Srážková daň na zálohovou daň
      ZDP § 36 odstavec 7)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).