Hlavní navigace

Lístek na peníze - zaměstnavatel

• (neregistrovaný) 89.177.203.---

4. 11. 2014 12:22

Dobrý den,
    prosím o radu. Od 30.9. jsem v pracovní neschopnosti, lístek na peníze jsem odevzdala spolu s neschopenkou dne 30.9. Dne 3.11. jsme odevzadala další lístek na peníze. Dnes jsem se dozvěděla, že účetní ještě neposlala na OSSZ doklady, aby mně mohli vyplácet dávky. Myslím si, že účetní měla poslat ldoklady a lístek na peníze už v říjnu, nebo se pletu? Jak mám postupovat? Děkuji všem za odpověď.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 11. 2014 12:40

RenataH (neregistrovaný) 82.99.163.---

Re: Lístek na peníze - zaměstnavatel
      pletete se, účetní to udělala dobře. Náhradu mzdy za prvních 14 dní dostanete od zaměstnavatele, od OSSZ dostanete nemocenskou za dobu od 14.10. do 31.10., k tomu jste ale teprve nyní odevzdala lístek na peníze.

• 4. 11. 2014 12:43

Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

A co tam měla zaslat? Píšete, že nemoc začala 30.9., to ještě nebylo co zasílat. Další lístek na peníze měl být vystaven k 13.10. (to je 14. den nemoci) a tento by si nechal zaměstnavatel, protože na základě něho Vám má vypočítat náhradu mzdy. Tento jste zřejmě neodevzdala a i kdyby, tak ani tento by se na OSSZ neposílal. A pak jste odevzdala lístek 3.11. lístek vystavený zřejmě k 31.10., takže teprve tento půjde na OSSZ společně s dílem IV (ten jste předpokládám odevzdala). Takže jak to vidím, na OSSZ zatím nebylo co posílat, naopak, Vy zaměstnavateli 1 lístek dlužíte (ke 14. dni nemoci).

• 4. 11. 2014 12:52

Evička1 (neregistrovaný) 89.177.203.---

V pátek jdu na kontrolu, tak si můžu nechat dodatečně vystavit, jestli musí být pro zaměstnavatele vystaven. Ale účetní se neozvala, že by jí chyběl. Díl IV jsem odevzadal. Můžu tedy zpětně líste na peníze odevzdat? Moc Vám děkuji za odpovědi.

• 4. 11. 2014 14:29

Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

Můžete, lékař má vždy vystavit lístek ke 14. dni nemoci a tento se dává zaměstnavateli,protože na základě něho dostanete náhradu mzdy. Ale pokud ho nevystaví (což by se nemělo stávat), tak si založím kopii toho lístku následujícího, který se posílá na OSSZ. Takže možná to takto vyřeší i Vaše účetní. Ale správně by měla mít originál.

• 4. 11. 2014 14:43

Evička1 (neregistrovaný) 89.177.203.---

No právě, že mně lístek doktor nevystavil, pouze 30.9. a 31.10, ale už jsem domluvená s účetní, že si zítra zajdu k doktorovi a zpětně dodám. Jinak Vám moc děkuji za radu a přeji hezký zbytek dne.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).