Hlavní navigace

Režim prenesení dan.povinnosti (§ 92a)

• (neregistrovaný) 81.0.216.---

5. 11. 2014 8:34

Prosím o radu.
    Volali mi z FU že máme neduverihodné DPH za 3Q/2014
    Duvod pry musim vykázat tento řádek 10 Režim prenesení danové povinnosti (§ 92a) – odberatel
    zboží nebo príjemce služeb

ale nechapu proc ??? když jsem to nikdy tohle nevykazovala

vždy vykazuji elektrikarske práce jako do radku 25 tj,Režim prenesení danové povinnosti (§ 92a) – dodavatel zboží nebo poskytovatel služeb

Pan je elektrikar - ma pouze vydané faktury za služby

prosím o radu moc dekuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 11. 2014 8:39

Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

Re: Režim prenesení dan.povinnosti (§ 92
      tak zřejmě vydané faktury máte dobře na ř. 25 a výpis jako dodavatel,a opravdu nemáte žádnou přijatou fakturu v režimu přenesení?

• 5. 11. 2014 8:51

Petra H (neregistrovaný) 81.0.216.---

nemám žádnou přijatou... ještě mě napodlo zda když jsem vykazovala režim zda jsem nemohla udělat někde botu... nevím ted už zda to lze udelat .... ale zeptam se lze při vykazovani přes jejich portal místo odbertele zadat dodavatele? a tim se jim to ukazuje ze mam radek 25 oberatel a oni to naparovali ten vykaz na dodavatele? neumim si to vysvětlit

• 5. 11. 2014 9:02

Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

možná jste opravdu místo zakliknutí dodavatel, udělala odběratel a pak je to při kontrole samozřejmě někde úplně jinde. jistě máte vytištěno z Epa , tak se podívejte co jste zaklikla na první straně

• 5. 11. 2014 9:07

no tak asi tam bude pes zakopaný, protože jsem ted pani volala a ona rikala ze na EPu je tam něco spatne... tak to jdu tedy zaslat opravu vykrizkovat a znova nahodit na vypis tedy odberatele.... moc dekuji

• 5. 11. 2014 9:21

ještě mohla bych mít dotaz? já tedy zrušim původní ale jak ? když v případě potřeby urušení předchozího chybného podání se nevyplní oddíl řádky a do oddílu jiné přílohy- textová část se uvede důvod podání bez řádku aby se předešlo pochybnostem správce daně o správností podání - takhle to píše ve formuláři...
      chci se Vás tedy optat... do textového pole napíšu, že zasílám formulář bez řádku z důvodu opravy tj. nesprávně vykázán formulář místo dodavatele špatně zaškrtnuto odběratel. a že správný formulář zasílám také ? možná blbí dotaz ale já to jdu udělat poprvé... já myslela že to bude jako u vykazu souhrnného hlášení

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).