Hlavní navigace

Prodavačka práce ve svátek a § 91

  • (neregistrovaný) 195.39.65.---

    5. 11. 2014 8:38

    Dobrý den, prosila bych o radu.

    Chtěla by jsem stanovit pracovní dobu prodavaček na cukrárně, jedná se mi o § 91, kdy jsou vyjmenovány možnosti pracovat ve svátek. Obchod tam není.

    Mohu jím tedy při rovnoměrném rozvržení směn, když padne svátek na pátek normálně na jejich pracovní den, po nich požadovat, aby pracovaly? Mít zrovna ve svátek, když mají lidé volno zavřeno a právě, že mohou zajít na kávu, zákusek a do dětského koutku s dětmi.

    Nechápu, jak by to jinak řetězce dělaly, nemají všichni nepřetržitý provoz.

    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 11. 2014 8:51

      RenataH (neregistrovaný) 82.99.163.---

      Re: prodavačka práce ve svátek a § 91
      no já tam obchod vidím pod písmenem f)
      f) práce nutné se zřetelem na uspokojování životních, zdravotních, vzdělávacích, kulturních tělovýchovných a sportovních potřeb obyvatelstva,

    • 5. 11. 2014 9:05

      Káťa. (neregistrovaný) 195.39.65.---

      Re: prodavačka práce ve svátek a § 91
      no já si právě jako kulturní potřebu zákusek a kávu nedokázala představit, ale děkuji moc, někam to spadat muselo, jinak by nemohly mít obchody otevřeno.

      Děkuji moc a přeji hezký den.

    • 5. 11. 2014 9:38

      VH

      Re: prodavačka práce ve svátek a § 91
      Ust. § 91 ZP, na který je zde odkazováno, stanoví výčet prací, které je možné na den svátku nařídit. není-li nějaká práce zde uvedena, je možné výkon práce se zaměstnancem dohodnout, nejedná se o absolutní zákaz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).