Hlavní navigace

Základní sleva na poplatníka

  • (neregistrovaný) 77.237.150.---

    5. 11. 2014 9:28

    Dobrý den,
    má zaměstnanec nárok na uplatnění základní slevy na poplatníka. Prohlášení podepsal, ale odpracoval pouze 2 dny a ukončil PP. Nevím, zda půjde na ÚP nebo nastoupí do nového zaměstnání.
    Není pro uplatnění nároku podmínka?
    Děkuji předem za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 11. 2014 9:32

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: základní sleva na poplatníka
      "....měsíční slevu na dani podle § 35ba zákona a měsíční daňové zvýhodnění může poskytnout poplatníkovi pouze jeden z nich (§ 38k odst. 3 zákona); a činí tak zpravidla ten, od kterého poplatník odchází. V případě, že by poplatník uplatňoval slevu a popř. daňové zvýhodnění u nového postupného plátce v tomtéž kalendářním měsíci, je účelné, aby v prohlášení písemně doplnil, že slevu a případně daňové zvýhodnění v kalendářním měsíci nástupu u předchozího plátce (plátců) neuplatňoval."

    • 5. 11. 2014 9:37

      promis (neregistrovaný) 77.237.150.---

      Re: základní sleva na poplatníka
      Děkuji za rychlou reakci. Takže mu mohu i při dvoudennním PP uplatnit základní slevu. Na potvrzení o příjmu za 11/2014 mu vyznačím, že sleva za listopad byla zúčtována. Bude to tak v pořádku?

    • 5. 11. 2014 9:41

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: základní sleva na poplatníka
      Ano, jestli jste byli první zaměstnavatel v měsíci, tak můžete. Kdyby chtěl slevu uplatnit u nového zaměstnavatele, tak by se jistě ozval.

    • 5. 11. 2014 9:43

      promis (neregistrovaný) 77.237.150.---

      Re: základní sleva na poplatníka
      Děkuji moc na Vaši pomoc, přeji hezký zbytek dne.

    • 5. 11. 2014 9:45

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Není zač.
      >>>>>Dobrý den,
      >>>>>má zaměstnanec nárok na uplatnění základní slevy na
      >>>>>poplatníka. Prohlášení podepsal, ale odpracoval pouze
      >>>>>2
      >>>>>dny a ukončil PP. Nevím, zda půjde na ÚP nebo
      >>>>>nastoupí
      >>>>>do nového zaměstnání.
      >>>>>Není pro uplatnění nároku podmínka?
      >>>>>Děkuji předem za odpověď.
      >>>>
      >>>>
      >>>>"....měsíční slevu na dani podle § 35ba zákona a
      >>>>měsíční daňové zvýhodnění může poskytnout
      >>>>poplatníkovi
      >>>>pouze jeden z nich (§ 38k odst. 3 zákona); a činí tak
      >>>>zpravidla ten, od kterého poplatník odchází. V
      >>>>případě, že
      >>>>by poplatník uplatňoval slevu a popř. daňové
      >>>>zvýhodnění u nového postupného plátce v tomtéž
      >>>>kalendářním
      >>>>měsíci, je účelné, aby v prohlášení písemně doplnil,
      >>>>že
      >>>>slevu a případně daňové zvýhodnění v kalendářním
      >>>>měsíci
      >>>>nástupu u předchozího plátce (plátců) neuplatňoval."
      >>>
      >>>Děkuji za rychlou reakci. Takže mu mohu i při
      >>>dvoudennním PP uplatnit základní slevu. Na potvrzení
      >>>o
      >>>příjmu
      >>>za 11/2014 mu vyznačím, že sleva za listopad byla
      >>>zúčtována. Bude to tak v pořádku?
      >>
      >>Ano, jestli jste byli první zaměstnavatel v měsíci,
      >>tak můžete. Kdyby chtěl slevu uplatnit u nového
      >>zaměstnavatele, tak by se jistě ozval.
      >
      >Děkuji moc na Vaši pomoc, přeji hezký zbytek dne.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).