Hlavní navigace

Paní Jasná - zaměstnání Poláka

• (neregistrovaný) 193.85.148.---

6. 11. 2014 6:57

Prosím Vás paní Jasná, odpovídala jste mi ohledně nástupu polského zaměstnance. Nyní mám problém s rodným číslem. Pán mi přinesl přidělené rodné číslo od Ministerstva školství. Na ZP mu ale přidělili jiné rodné číslo. Přidělené r.č. od ZP nevezme ani počítač, protože je jiné než naše. Co s tím, prosím, které je správné? Na ZP mi řekli, že to mají dobře a berou jen to jejich r.č. Na formulář Informace o nástupu zaměstnání jsem uvedla r.č., které mi dal od Ministerstva školství.
    Tak teď opravdu nevím.
    Děkuji Hanka

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 11. 2014 7:13

jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

Re: paní Jasná - zaměstnání Poláka
      Bohužel, nedokážu vám poradit. Nesetkala jsem se s tím, že by bylo někomu přiděleno rodné číslo Ministerstvem školství. Pokud vím, tak rodné číslo přiděluje Ministerstvo vnitra a pod tímto číslem pak máte zaměstnance všude vedeného.

• 6. 11. 2014 7:24

Hanka-- (neregistrovaný) 193.85.148.---

Tak to nevím co s tím. Protože mám na něho dvě rodná čísla a všude chtějí jiné. Na ÚP jsem volala, tam prý nechtějí žádné r.č. Na VZP chtějí to, které přidělili oni a to samé r.č. zase nejde odeslat na ČSSZ, že je chybné. Jelikož zaměstnáváme prvního polského občana, vůbec nevím jak postupovat. Přece nemůže mít přidělena dvě rodná čísla. Kamkoli volám, nikdo neví souvislosti s tou další institucí. VZP tvrdí, že si přidělují svoje rodná čísla, neberou ani od Ministerstva vnitra, tak nevím. Že si vždy přidělují svoje a přes to vlak nejede.

• 6. 11. 2014 9:41

Anna* (neregistrovaný) 108.171.128.---

VZP používá "čísla pojištěnce", která jsou u našinců zpravidla totožná s rodnými čísly. Cizinci, kterých zaměstnáváme poměrně dost a někteří z nich rodná čísla mají, někteří ne, mají čísla pojištěnce obvykle odlišná od rodných (liší se koncové čtyřčíslí).

• 6. 11. 2014 10:18

Hanka--- (neregistrovaný) 193.85.148.---

Děkuji Vám za radu. Jak s tím nemám zkušenosti, vůbec jsem si ani nevšimla, že na VZP to není r.č., ale číslo pojištěnce. Takže na ČSSZ přihlásím s r.č. a na VZP ho mají přihlášeného pod svým číslem pojištěnce. Po programu zadám jak r.č., tak číslo pojištěnce, nebude shodné. Jedná se mi o to, aby dobře odešlo za něho pojistné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).