Hlavní navigace

služba z EU DPH

  • (neregistrovaný) 195.5.186.---

    6. 11. 2014 8:37

    Dobrý den, prosím o konzultaci.
    služba z EU od neplátce. zdaním na ř. 12 a mohu udělat odpočet na ř. 43 ? nebo bez odpočtu?
    pochybuji, že se zaregistrují
    děkuji a hezký den.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 6. 11. 2014 9:23

      xx (neregistrovaný) 90.176.109.---

      Re: služba z EU DPH
      Jste zřejmě v § 108/1/c/1 ZDPH (v návaznosti na § 4/1/n).
      Když dodaníte (musíte), máte přece současně nárok na odpočet (celý, krácený, či extrémně vůbec žádný) - viz § 72/3 ZDPH.
      Dodavatel - neplátce buď má nebo i nemá povinnost se zaregistrovat - např. u služeb dle § 10 povinnost dle CZ ZDPH chybí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).