Hlavní navigace

DD mimo účetnictví

• (neregistrovaný) 81.91.218.---

7. 11. 2014 8:50

Dobrý den, začínáme ve firmě s novou činností ...prodáváme dřevo malým i velkým odběratelům. velké části i za hotové. Revírník vystaví dodací list a pokladní daňový doklad na částky většinou vyšší než 10.000 Kč. Někteří odběratelé rovnou oznámí, že chtějí vystavit fakturu tak do pokladny účtuju jen úhradu a vystavím běžnou fakturu. Ale jsou tací , kteří volají dnes a chtějí vystavit fakturu z 7/2014, přitom já mám v pokladně zaúčtovánu tržbu vč. DPH a dnes vystavit DD k této tržbě je pro mě velmi problematické. Není to nemožné ...v řadě faktur 11/2014 najednou přidám fakturu z 7/2014 a v pokladně vymažu DPH ...nechám jen úhradu,. Ale měsíčně posílám na FU přehled dokladů z kterých se DPH skládá ...nevím jak by se k tomu postavili, při případné kontrole ?
    Nebo mě napadá ještě jiné řešení ... vytvořit novou řadu mimo účetnictví a vystavovat zde tyto doklady. Přesně samozřejmě evidovat a přikládat kopii pokl. dokladu . Když mě to poprvé napadlo, zavrhla jsem to jako krkolomné, ale s přibývajícími případy mě to k tomuto řešení zase táhne. Díky za názory

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).