Hlavní navigace

Započtená praxe a MD

• (neregistrovaný) 82.100.44.---

7. 11. 2014 14:05

Dobrý den,
    mám dotaz-
    zaměstnankyně měla 2 děti, za které se jí ze zákona započte 6 let plně, ale mám problém první dítě se jí narodilo ještě než ukončila vzdělání a ještě než jí bylo 18 let, tak od minulého zaměstnavatele má započteno až od datumu ukončení vzdělání (tzn., že má započteno pouze 465 dní) a na druhé už celé 3 roky, co byla na MD, ale byla ještě doma dalších 5 let z důvodu nemoci druhého dítěte a ty už má jako nezapočtené.
    Takže se chci zeptat, zda je to dobře a nebo zda jí mám ještě dopočítat ten rozdíl do 6 let?
    Díky za radu

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 11. 2014 17:20

dann (neregistrovaný) 94.113.165.---

Re: započtená praxe a MD
      MD a RD se nezapočítává v době, kdy se připravovala studiem na zaměstnání . Navíc nejde automaticky započítat na každé dítě 3 roky a celkem 6 let, protože např. pro děti narozené do roku 1988 platila RD pouze do 2 let věku dítěte.
      Musíte každou MD a RD hodnotit zvlášť, v součtu ale nesmí dělat víc jak 6 let (kdyby měla např. 4 děti).
      Takže předchozí zaměstnavatel postupoval správně, když dobu MD a RD v době, kdy studovala nezapočítal, stejně tak u druhého dítěte počítáte RD max. do 3 let věku dítěte. Takže dle vašich informací by měla mít započteno na prvé dítě od data skončení vzdělání max. do 3 let věku dítěte a na druhé dítě cca 6-8 týdnů před narozením a další 3 roky od narození druhého dítěte.
      Řekl bych, že předchozí zaměstnavatel postupoval správně, i když zde nemáte přesné datumy.
      Ono stejně počítat MD a RD do odborné praxe, je dle mne naprostý nesmysl, ale máte pravdu, nařízení vlády č. 564/2006 Sb. to takto staví.

• 7. 11. 2014 19:27

AdélaŠ (neregistrovaný) 88.102.91.---

Re: započtená praxe a MD
      Děkuji za Vaši odpověď, myslím si to samé

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).