Hlavní navigace

DPČ a úřad práce

  • (neregistrovaný) 89.177.203.---

    10. 11. 2014 14:05

    Dobrý den, prosím kdo mně může poradit. Od ledna mám možnost pracovat na DPČ s výdělkem do 4.250,- Kč. Vzhledem k tomu, že se v lednu půjdu zaregistrovat na úřad práce, platí za mě úřad práce zdr. pojištění a já si mohu vydělat do částky 4.250,- Kč hrubého? Počítá se mně tato doba do odpracovaných let pro nárok na důchod a také pro nárok na podporu. Moc Vám děkuji za odpovědi.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 10. 11. 2014 14:32

      JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

      Re: DPČ a úřad práce
      Ano, pokud z ní bude odváděno socální pojištění. Podpora by se ale mohla počítat až při příp. dalším zaregistrování jako uchazeč, pokud by toto zaměstnání skončilo a bylo by to Vaše poslední zaměstnání.
      Jedná se o tzv. nekolidující zaměstnání , při kterém se podpora pozastavuje po dobu trvání tohoto zaměstnání. Od 2015 si budete moci přivydělat 4600,- měsíčn hrubého.

    • 10. 11. 2014 14:56

      Kačenka1 (neregistrovaný) 89.177.203.---

      Re: DPČ a úřad práce
      V tomto roce jsem byla zaměstnaná na DPČ 5 měsíců, bez hlášení na úřadu práce, výdělek byl vyšší. Od ledna by bylo DPČ u jiného zaměstnavatele s výdělkem 4.250,- Kč. Musela bych tedy odpracovat 7 měsíců, abych měla nárok na podporu? Dotazem jsem myslela, že se v lednu zaregistruji na ÚP s tím, že za mě bude platit zdr. pojištění. Kdybych přišla o zaměstnání a měla odpracováno 5 měsíců u předchozí zam. a 7 měsíců u zam. od ledna zda mám nárok na podporu i když bych pracovala na DPČ. Podporu od úřadu neberu. Moc Vám děkuji za odpověď.

    • 10. 11. 2014 15:06

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: DPČ a úřad práce
      § 41:

      (2) .... Do předchozího zaměstnání se nezapočítává doba důchodového pojištění získaná zaměstnáním nebo jinou výdělečnou činností v době vedení v evidenci uchazečů o zaměstnání

    • 10. 11. 2014 15:10

      Kačenka1 (neregistrovaný) 89.177.203.---

      Re: DPČ a úřad práce
      >>>>Dobrý den, prosím kdo mně může poradit. Od ledna mám
      >>>>možnost pracovat na DPČ s výdělkem do 4.250,- Kč.
      >>>>Vzhledem k tomu, že se v lednu půjdu zaregistrovat na
      >>>>úřad
      >>>>práce, platí za mě úřad práce zdr. pojištění a já si
      >>>>mohu vydělat do částky 4.250,- Kč hrubého? Počítá se
      >>>>mně tato doba do odpracovaných let pro nárok na
      >>>>důchod
      >>>>a
      >>>>také pro nárok na podporu. Moc Vám děkuji za
      >>>>odpovědi.
      >>>Ano, pokud z ní bude odváděno socální pojištění.
      >>>Podpora by se ale mohla počítat až při příp. dalším
      >>>zaregistrování jako uchazeč, pokud by toto zaměstnání
      >>>skončilo a bylo by to Vaše poslední zaměstnání.
      >>>Jedná se o tzv. nekolidující zaměstnání , při kterém
      >>>se podpora pozastavuje po dobu trvání tohoto
      >>>zaměstnání. Od 2015 si budete moci přivydělat 4600,-
      >>>měsíčn
      >>>hrubého.

      Tak teď už mám v tom úplně guláš. Takže se mně DPČ nezapočítává do odpracované doby? Moc děkuji
      >>
      >>V tomto roce jsem byla zaměstnaná na DPČ 5 měsíců,
      >>bez
      >>hlášení na úřadu práce, výdělek byl vyšší. Od ledna
      >>by
      >>bylo DPČ u jiného zaměstnavatele s výdělkem 4.250,-
      >>Kč. Musela bych tedy odpracovat 7 měsíců, abych měla
      >>nárok na podporu? Dotazem jsem myslela, že se v lednu
      >>zaregistruji na ÚP s tím, že za mě bude platit zdr.
      >>pojištění. Kdybych přišla o zaměstnání a měla
      >>odpracováno 5
      >>měsíců u předchozí zam. a 7 měsíců u zam. od ledna
      >>zda
      >>mám nárok na podporu i když bych pracovala na DPČ.
      >>Podporu od úřadu neberu. Moc Vám děkuji za odpověď.
      >
      >§ 41:
      >
      >(2) .... Do předchozího zaměstnání se nezapočítává
      >doba důchodového pojištění získaná zaměstnáním nebo jinou
      >výdělečnou činností v době vedení v evidenci uchazečů
      >o zaměstnání

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).